دیدار فردی با تشکل‌های دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   18 دی 1391-07 January 2013بازدید 1048دیدار فردی  با تشکل‌های دانشجویی


وزیر علوم گفت: ما از فعالیت تشکل‌های دانشجویی استقبال می‌کنیم و بر این اساس هر فردی می‌تواند با تشکل‌های دانشجویی دیدار داشته باشد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران گفت: تشکل‌های دانشجویی طی سال‌های گذشته فعال شده‌اند و مدرک این فعالیت را می‌توان راه‌اندازی 37 تشکل اسلامی طی 4 سال گذشته در دانشگاه‌های کشور عنوان کرد.

وی بیان داشت: در سال 84 تعداد انجمن‌های علمی دانشجویی 800 انجمن بود اما در سه ماهه اول سال 91 این تعداد به 5 هزار و 494 انجمن افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: تعداد تشکل‌های اسلامی در سال 84 ، 162تشکل بود که این تعداد در سه ماهه اول سال 91 به 240 تشکل افزایش یافته است.

وزیر علوم بیان داشت: همچنین در سال 84 دو هزار و 500 نشریه دانشجویی داشتیم اما تعداد نشریات دانشجویی در سه ماهه اول سال 91 چهار هزار و 400 نشریه است.

کامران دانشجو بیان داشت: من وظیفه ندارم از بیت‌المال برای اشاعه افکار سوسیالیستی،اومانیستی و غیره صرف کنم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره حضور عارف به دانشگاه‌های کشور و سخنرانی در جمع تشکل‌های دانشجویی گفت: ایشان از نظر ما یک فرد دانشگاهی و علمی هستند اما هر کسی می‌تواند با تشکل‌های دانشجویی دیدار داشته باشد و ما از فعالیت تشکل‌های دانشجویی استقبال می‌کنیم.

* راه‌اندازی پژوهشکده‌های درون دانشگاهی با موضوع کاربرد پرتوها

وزیر علوم گفت: با همکاری و کمک سازمان انرژی اتمی قرار است پژوهشکده‌های درون دانشگاهی با موضوع کاربرد پرتوها راه‌اندازی می شود.

وی با بیان اینکه درخواست همسر شهید شهریاری نیز فعالیت بیشتر در موضوع کاربرد پرتو است، بیان داشت: موضوع راه‌اندازی پژوهشکده‌های درون دانشجویی با موضوع کاربرد پرتوها در برنامه وزارت علوم است.

وی با بیان اینکه  علم هسته‌ای در کشور بومی شده است، بیان داشت: کسی نمی‌تواند جلوی این علم بومی را بگیرد.

* وزارت علوم تمام توان خود را برای حفاظت از شخصیت‌های علمی انجام می‌دهد

وزیر علوم با بیان اینکه این وزارتخانه وظیفه ایجاد ستاد و یا یگان مخصوص امنیتی برای حفاظت از دانشمندان ندارد، گفت: اما در وزارت علوم هر چه توان داشته باشیم و هر کمکی که بتوانیم برای حفاظت از شخصیت‌های علمی انجام می‌دهیم.

دانشجو بیان داشت: دانشمندانی داریم که از سوی دشمنان تهدید شده‌اند و این دانشمندان در حوزه هسته‌ای نیستند اما از جان این دانشمندان از سوی وزارت علوم حفاظت‌هایی صورت می‌گیرد.دانشجو تشکل های دانشجویی دیدار با تشکل های دانشجویی تشکل

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها