هزینه اعزام هر دانشجو به خارج برابر با مقرری ماهیانه دانشجویان بورسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   19 دی 1391-08 January 2013بازدید 1652

هزینه اعزام هر دانشجو به خارج برابر با مقرری ماهیانه دانشجویان بورسیه


رئیس کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج از میزان هزینه ای که طبق چارچوب مصوبات وزارت علوم باید خانواده ها در ازای اعزام فرزندشان به این موسسات بپردازند، خبر داد.


پرتال دانشگاهی به نقل از مرتضی هنری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج ضمن اعلام فعالیت 175 موسسه مجاز اعزام دانشجو در کشور به خانواده ها توصیه کرد و گفت: خانواده هایی که با موسسات غیرمجاز مواجه می شوند نه تنها این موسسات را برای اعزام فرزندانشان انتخاب نکنند بلکه تخلف آنان را بلافاصله به وزارت علوم اطلاع دهند.

رئیس کانون موسسات اعزام دانشجو با بیان اینکه باید دانشگاههایمان را به سطحی برسانیم که پذیرش داشته باشند، علت این امر را تعداد زیاد داوطلبانی دانست که تمایل دارند در دانشگاههای ایران تحصیل کنند.

هنری در خصوص راهنمایی خانواده ها برای اطلاع داشتن از میزان هزینه هایی که باید در قبال موسسات مجاز اعزام پرداخت کنند به یک دستورالعمل وزارت علوم اشاره کرد و تصریح کرد: وزارت علوم در این زمینه راهنمایی تهیه کرده که من با آن موافق نیستم اما از آن باید اطاعت کرد. بر اساس راهنمای مذکور، هزینه ای که یک موسسه در ازای اعزام یک دانشجو می تواند دریافت کند عبارتست از حقوقی که وزارت علوم در یک ماه به یکی از دانشجویان بورسیه اش می دهد.

وی با اشاره به معایب این دستورالعمل وزارت علوم، اظهار داشت: در وهله نخست، مقطع تحصیلی که دانشجو برای آن به خارج اعزام می شود در نظر گرفته نشده است، دوم اینکه باید دید موسسه مذکور به چه میزان دانشجو را برای اعزام راهنمایی و آماده می کند که این موضوع از اهمیت بالایی در اعزام برخوردار است.

به گفته این مقام مسئول، می توان در ازای مشاوره به خانواده ها از آنان بابت این خدمت هزینه ای دریافت کرد اما در حال حاضر چنین مکانیزمی در کانون وجود ندارد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه موسسات اعزام تبدیل به موسساتی آموزش، فرهنگی و مشاوره ای شوند، اظهار داشت: با محقق شدن این امر، مردم به راحتی می توانند از خدمات مشاوره ای این موسسات بهره ببرند اما اگر خانواده ای از من مشورت بخواهند من هیچ گاه به آنان نمی گویم فرزندشان را برای ادامه تحصیل به خارج بفرستند زیرا وظیفه من ارائه اطلاعات دقیق و درست است.دانشجو بورسیه مقرری ماهیانه دانشجویان بورسیه اعزام دانشجو تحصیل در خارج دانشجو هزینه اعزام دانشجو به خارج مقرری ماهیانه دانشجویان بورسیه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها