دریافت حق پارکینگ از دانشجویان علوم و تحقیقات و پاسخهای یک مقام مسئول

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   08 بهمن 1391-27 January 2013بازدید 1238


دریافت حق پارکینگ از دانشجویان علوم و تحقیقات و پاسخهای یک مقام مسئولبرخی دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که تمایل دارند وسیله نقلیه‌شان را به داخل محوطه دانشگاه وارد کنند باید مبلغ 5 هزار تومان برای حق پارکینگ دریافت کنند که این موضوع با اعتراض برخی دانشجویان همراه شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار مهر، چندی است که برخی دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تهران در صورتی که تمایل داشته باشند وسیله نقلیه‌شان را وارد محوطه دانشگاه کنند لازم است مبلغ 5 هزار تومان به عنوان حق پارکینگ دریافت کنند.

این تصمیم مسئولان علوم و تحقیقات منجر به انتقاد برخی دانشجویان شده است در حالی که واحد دانشگاهی مذکور دارای پارکینگی با ظرفیت 2 هزار ماشین، مقابل درب اصلی است و از سوی دیگر سرویس ایاب و ذهاب رایگان هم داخل دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

در همین زمینه، حسین لاری - مدیر کل روابط واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر به مواردی در این زمینه اشاره کرد و گفت: واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد اسلامی دارای پارکینگی با ظرفیت 2 هزار وسیله نقلیه در مقابل درب دانشگاه است که دانشجویان می‌توانند از این پارکینگ استفاده کنند. از سوی دیگر در داخل دانشگاه روزانه 30 دستگاه اتوبوس به صورت رایگان و هر 5 دقیقه یک بار کار حمل و نقل دانشجویان را به دانشکده‌ها انجام می‌دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشجویان در هیچ دانشگاهی مجاز نیستند وسایل نقلیه‌شان را به داخل محوطه وارد کنند، افزود: با این حال برخی دانشجویان که وسیله نقلیه دارند و متقاضی استفاده از این اتوبوس‌ها نیستند، تمایل دارند ماشین‌هایشان را وارد محوطه دانشگاه کنند که هر چند این اقدام مجاز نیست اما دانشگاه برای فراهم آوردن تسهیلات لازم اجازه ورود ماشین‌ها را داده که در ازای آن دانشجویان باید مبلغی را به عنوان حق پارکینگ بپردازند.

لاری درباره آن دسته از دانشجویان که دارای شرایط خاص هستند، گفت: دانشجویان خانواده‌های شاهد و ایثارگر و دانشجویانی که بیماری یا شرایط خاصی را دارند، می‌توانند با ارائه معرفی نامه از ارگان مرتبط کارت تردد دریافت کنند.

به گفته این مقام مسئول دانشگاه آزاد، با این تسهیلات در نظر گرفته شده محوطه‌هایی برای پارکینگ ماشین دانشجویان در اطراف دانشکده ها در نظر گرفته شده است.دانشجویان وزارت علوم دانشجو

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها