جزئیات پرداخت وامهای ترم دوم و یک گله صندوق رفاه از دانشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   11 بهمن 1391-30 January 2013بازدید 1271


جزئیات پرداخت وامهای ترم دوم و  یک گله صندوق رفاه از دانشگاههاتمام وامهایی که در نیمسال نخست سال تحصیلی جاری به دانشجویان کشور ارائه شد، به گفته قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در نیمسال دوم در اختیارشان قرار می‌گیرد و دانشگاه‌ها از 16 بهمن ماه می‌توانند اسامی متقاضیان وام را به این صندوق ارائه دهند.


16 بهمن، زمان اعلام لیست متقاضیان به صندوق رفاه


منصور حبیب پور گودرزی، در این باره طی گفتگویی با خبرنگار مهر، گفت: لیست وام‌هایی که در نیمسال نخست اعلام شد، برای ترم دو در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و دانشگاه‌ها از 16 بهمن ماه می‌توانند لیست متقاضیان را به سامانه صندوق رفاه ارسال کنند.


عدم حق دریافت شهریه از دانشجویان متقاضی وام


وی ادامه داد: به محض اینکه دانشجو در لیست متقاضیان وام شهریه صندوق رفاه قرار گیرد با بخشنامه‌ای که اواخر شهریورماه سال جاری ابلاغ شد، این پرداخت، وام شهریه محسوب می شود و دانشجویان متقاضی ثبت نام و تایید شده هر دانشگاه به منزله دریافت کنندگان وام از صندوق رفاه محسوب خواهند شد.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: دانشگاه نباید از این دانشجویان هزینه ثبت نام به میزانی که در وامشان ثبت شده، دریافت کنند؛ زیرا صندوق رفاه این وام را بابت هزینه تحصیل یا شهریه به دانشگاه‌ها پرداخت خواهد کرد.

تاکید دوباره بر نحوه پرداخت اقساط

این مقام مسئول در وزارت علوم، با یادآوری نحوه پرداخت اقساط، اظهار داشت: دانش آموختگان تا 9 ماه بعد از اتمام تحصیل فرصت دارند دفترچه تقسیط را دریافت کنند که بسته به میزان بدهی‌شان، حداکثر 5 سال معادل 60 ماه این اقساط قابل پرداخت است.

مبالغ اقساط

گودرزی، درباره مبالغی که دانشجویان باید برای اقساط پرداخت کنند با بیان اینکه مبلغ قسط بسته به میزان بدهی متفاوت است، در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: در صورتی که کل دریافتی دانشجویی از صندوق دو میلیون تومان باشد به عنوان مثال شاید لازم باشد ماهانه 20 هزار تومان پرداخت کند و اگر این مبلغ در طول سال تحصیلی به عنوان مثال چهار میلیون تومان افزایش یابد، ماهانه 100 هزار تومان اقساط دانشجو محاسبه خواهد شد.

وی تاکید کرد که امکان پرداخت اقساط در طول دوران تحصیل برای دانشجویانی که از تسهیلات صندوق رفاه بهره می‌برند به علت تداخلاتی که پیش می‌آید، وجود ندارد و با درخواست دانشجو، بدهی یک مقطع به مقطع بالاتر قابل انتقال است.


گله صندوق رفاه از دانشگاهها

قائم مقام صندوق رفاه با ابراز گله‌ای از دانشگاه‌ها، تصریح کرد: متاسفانه دانشگاه‌ها در زمینه چگونگی دریافت وام‌ها به طور گسترده و مناسب اطلاع رسانی نمی‌کنند و گاهی اوقات هم کارشناسان دانشگاه‌ها اطلاعات غلط را به دانشجویان می‌دهند، در حالی که مهمترین دغدغه خانواده دانشجویان، پرداخت شهریه و دریافت وام است.

وام های دانشجویی دانشگاه پرداخت وام های ترم دوم

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها