نظام پذیرش دانشجو در کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   30 بهمن 1391-18 February 2013بازدید 1359نظام پذیرش دانشجو در کشورنماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس گفت: نظام پذیرش دانشجو در کشور رویه خوبی ندارد که باید آسیب‎شناسی جدی در این راستا صورت پذیرد.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رضا صابری در جمع دانشجویان استان اظهار داشت: در پذیرش دانشجو باید متناسب با مقتضیات هر استان، راه‌حلی طراحی و اتخاذ شود.

وی ادامه داد: نزدیک به بیش از 50 ساعت جلسات کارشناسی اختصاصی با وزارتخانه‎های علوم تحقیقات، آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، سازمان سنجش و چندین دانشگاه معتبر برگزار شد که جمع‎بندی آن منتج به ارائه طرح جدیدی به مجلس شده است.

طرح جامع سنجش و پذیرش دانشجو در دستور کار مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح جامع سنجش و پذیرش دانشجو برای دانشگاه و مراکز عالی به مجلس ارائه شده است، خاطرنشان کرد: در طرح مذکور برای نخستین‌بار علاوه بر بحث سنجش، موضوع پذیرش دانشجو نیز مطرح شده است.

صابری تصریح کرد: در نقشه جامع علمی کشور که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، یکی از اقدامات ملی تدوین یک نظام سنجش و پذیرش دانشجو اعلام شده است.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در صحن مجلس به عنوان یکی از برنامه‎های کمیسیون آموزش و تحقیقات در دستورکار هیئت رئیسه است، افزود: این طرح قرار است به رأی نمایندگان گذاشته شود که به عنوان یکی از طرح‎های مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نقدهایی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش وارد است

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: این سند یکی از مهم‌ترین موضوعات در مجلس نهم بود که شاید نزدیک به سه ماه از جلسات کمیسیون به این موضوع اختصاص پیدا کرد.

صابری یادآور شد: دولت در نظر داشت که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال جاری اجرایی شود، اما دیدگاه‌های مختلفی در مورد اجرای این سند وجود داشت، چنانچه جمع‎بندی کمیسیون آموزش و تحقیق مجلس بر این قرار گرفت که توقف اجرای این سند شاید نامناسب باشد، بنابراین در اجرایی شدن سند مدارا کرد.

وی در پایان بیان داشت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسات متعددی به نقد اجرای این سند پرداخته و ضعف‎های آن را به مسئولان وزارت آموزش و پرورش منتقل کرده است که امیدواریم نقایص آن برطرف شود.دانشجو نظام پذیرش دانشجو در کشور پذیرش دانشجو نظام پذیرش دانشجو

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها