رویکرد تنبیهی راجع به آیین نامه انضباطی جدید دانشجویی درمورد استعمال دخانیات

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   13 اسفند 1391-03 March 2013بازدید 1353


رویکرد تنبیهی راجع به  آیین نامه انضباطی جدید دانشجویی درمورد استعمال دخانیاتمدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: براساس پیشنهادات ارائه شده، آیین نامه انضباطی دانشجویان که نسخه اصلاحی آن در دست تدوین است نسبت به استعمال دخانیات در دانشگاهها رویکرد تنبیهی خواهد داشت.پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ˈجلیل داراˈ روز یکشنبه در اختتامیه جشنواره ˈدانشگاه پاکˈ اظهار داشت: تاکید کردیم در آیین نامه انضباطی جدید دانشجویان، حتی استعمال سیگار هم با تنبیه روبه رو شود.

وی افزود: اقدامات تنبیهی درمورد استفاده از دخانیات در دانشگاه ها نباید فقط به دانشجویان محدود شود بلکه باید برای استادان و کارکنان نیز لحاظ شود چراکه دانشگاه، یک محیط علمی است.

دارا بر لزوم حساسیت مسوولان دانشگاه ها نسبت به حفظ و ارتقای سلامت جسم و روح و روان دانشجویان تاکید کرد و گفت: داشتن یک دانشجوی سالم، شرط رشد علمی دانشگاه ها است و گام اول برای داشتن دانشگاهی پاک و عاری از هرگونه انحرافات فکری و آلودگی های جمسی باید جامعه دانشگاهی مملو از اطلاعات و آگاهی و بصیرت داشته باشیم.

وی یادآور شد: با اینکه نمی خواهیم تمام تقصیرها را به گردن دشمنان خارجی بیاندازیم اما باید توجه داشته باشیم که یکی از تهدیدات نرم دشمن، آلوده کردن جوانان جامعه به مباحث استعمال دخانیات و مواد مخدر برنامه ریزی شده است.

دارا درتشریح اقدامات وزارت علوم در زمینه پیشگیری از ابتلای دانشجویان به مواد مخدر گفت: ورود فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها به عرصه آگاه بخشی دانشجویان نسبت به عوارض سوء مصرف مواد مخدر و برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد از جمله اقداماتی است که در راستای پیشگیری از ابتلا به اعتیاد در جوانان در وزارت علوم دنبال می شود.

وی به برگزاری 600 کارگاه آموزشی مرتبط باموضوع مواد مخدر در سال 90 در دانشگاهها اشاره کرد و گفت: برای سال تحصیلی جاری نیز برگزاری دو هزار و 200 کارگاه در دانشگاه ها با موضوع اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر پیش بینی شده است که از آبان ماه تاکنون 300 مورد برگزار شده و بقیه در سال آینده به اجرا گذاشته می شوند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، بودجه صرف شده در بخش مقابله و پیشگیری از مصرف مواد مخدر در دانشگاه ها در سال گذشته را 700 میلیون تومان ذکر کرد و گفت که امسال نیز بودجه ای حدود یک میلیارد تومان در این زمینه مصوب و محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: در وزارت علوم پیگیر هستیم تا درسی به منظور آشنایی دانشجویان با آسیب های مواد مخدر ایجاد شود.دانشجو آیین نامه انظباطی جدید رویکرد تنبیهی تنبیه در مورد مصرف دخانیات دانشجویان

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها