ترجیح دادن سبک زندگی اسلامی به اندیشه‌های مادی در دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   14 اسفند 1391-04 March 2013بازدید 1111

ترجیح دادن سبک زندگی اسلامی به اندیشه‌های مادی در دانشجویانرئیس بسیج اساتید استان اردبیل گفت: دانشجویان سبک زندگی اسلامی، ایرانی را بر سبک مادی غربی ترجیح داده و هرگز حاضر نیستند در دام شیطانی چنین تفکرات و القاعاتی بیفتند.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مرتضی ابراهیمی در نشست فرهنگی، سیاسی بسیج اساتید استان اردبیل اظهار داشت: بیش از یک قرن است که ملت ایران با دوری از فرهنگ غرب و خودباختگی در این عرصه سعی کرده است به اصالت و ارزش‌های خود معتقد باشد که البته در 35 سال اخیر این استقلال‌طلبی و هویت‌بخشی چهره و نمودی ممتاز یافته است.

وی مسئله مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را در ارتباط با سبک زندگی ایرانی، ‌اسلامی خاطر نشان کرد و افزود: اگر به ماهیت و اصالت این موضوع و فرمایش گران‌سنگ مقام معظم رهبری توجه کنیم به خوبی در می‌یابیم که دشمن در سه دهه گذشته کوشیده است با حربه‌های تبلیغی، رسانه‌ای و همچنین تولید آثار مختلف با فرهنگ منحط خود بستر ابتذالی را فراهم آورد که در این مسیر با فرهنگ غنی اسلامی، دینی که بر گرفته از اندیشه فطری و توحیدی است، روبه‌رو شده است.

ابراهیمی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: هم دانشجویان و هم اساتید دانشگاه باید در تبیین و روشنگری این سبک ارزشی تلاش کنند تا جامعه که همیشه مراکز علمی و دانشگاهی را الگوی رفتاری، اخلاقی و نگرشی قرار می‌دهد از این طریق بتواند ارزش‌ها را متعالی و اندیشه‌ها را بارور کند.

این مسئول در ادامه سخنان خود به ترفندهای مختلف استکبار با هدف مهار تفکر انقلابی ما و دوری نسل آینده از اندیشه‌های انقلابی و اسلامی و پشت کردن به این اصول اساسی را از اهداف و شیطنت‌های کینه‌توزانه استکبار برشمرد و خاطر نشان کرد: دشمنان در این زمینه سعی در محدود کردن اندیشه‌های ناب ایرانی، اسلامی دارند.

وی اضافه کرد:‌ در این زمینه دشمن حرکت خزنده‌ای را در سال‌های اخیر شکل داده تا از این طریق بتواند هویت اصیل ایرانی، اسلامی را دچار خدشه کند که به نظر می‌رسد در این حوزه راهبرد اصولی و اساسی را در حرکت مؤثر و مفید ارایه کرده و به نمایش بگذارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس بسیج اساتید استان انقلاب اسلامی را انقلاب برخاسته از فطرت و مکتب کرامت‌بخش انسانی، اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی ما انقلاب تک بعدی و یا چند بعدی خارج از ضابطه و قاعده نیست، بلکه انقلاب ما پدیده‌ای در مسیر اعتلای ارزش‌هایی است که روز به روز عظمت و شوکت آن را مشاهده می‌کنیم.

ابراهیمی در ادامه یادآور شد:‌ همه شرق و غرب و معاندان انقلاب اسلامی 35 سال است که این ملت را با حیله‌ها و نیرنگ‌های مختلف مورد آزمایش و امتحان قرار دادند، اما از این امتحان ملت ما سربلند و خود دشمنان ناامید و ناکام بیرون آمدند.
اندیشه های اسلامی در دانشجویان دانشجو تفکرات دانشجویان تفکرات دانشجویان نسبت به اندیشه های مادی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها