بی‌احترامی به دانشجویان با بی‌تحرک خواندن جنبش دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   21 اسفند 1391-11 March 2013بازدید 743


بی‌احترامی به دانشجویان با بی‌تحرک خواندن جنبش دانشجوییپرکره با اشاره به گزارش روزنامه ایران درباره رئیس دانشگاه آزاد، گفت: جنبش‌ دانشجویی دانشگاه آزاد نه تنها بی‌تحرک و خنثی نشده است بلکه این ادعای مطرح شده در روزنامه ایران نوعی بی‌احترامی به دانشجویان است.
پرتال دانشگاهی به نقل از محمدحسین پرکره مشاور رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: نقد روزنامه ایران نسبت به عملکرد فرهاد دانشجو در شرایط ناعادلانه صورت گرفته است چرا که هنوز مدت زمان زیادی از مدیریت دانشجو نگذشته است و برای نقد و بررسی مدیریت وی نیاز به زمان بیشتری است.

پرکره در ادامه به مقاله روزنامه ایران اشاره کرد و گفت: این مقالات نشان از نفوذ جریان انحرافی در روزنامه ایران دارد چرا که تفکرات این جریان در دانشگاه‌ها تامین نشده است بنابراین سعی در پرونده سازی دارند.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد، در پاسخ به این سوال که آیا جنبش‌های دانشجویی در زمان مدیریت دانشجو بی‌تحرک و خنثی شده‌اند؟ گفت: جنبش‌ دانشجویی نه تنها بی‌تحرک و خنثی نشده‌اند بلکه این ادعای مطرح شده در روزنامه ایران نوعی بی‌احترامی به دانشجویان است.

وی اظهار داشت: جنبش‌های دانشجویی عدالت ‌خواه و حق جو هستند و از هرگونه عملکرد انقلابی و سازنده حمایت می‌کنند.

پرکره حضور بی‌سابقه دانشجویان را در اردوی راهیان نور نشان از پویایی جنبش دانشجویی دانست و افزود:در طول تاریخ دانشگاه آزاد تا به حال چنین تجمعی صورت نگرفته است.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد که در طول این دوره 3 بیانیه نیز بر علیه آقای دانشجو صادر شده است که این نشان از پویایی شرایط محیطی دانشگاه دارد.

وی در جواب این سوال که تعطیلی پنج شنبه‌ها مخالف مصالح دانشجویان و دانشگاه آزاد است؛ اظهار داشت: قبل از آنکه تعطیلی روز پنج شنبه برای کارکنان مصوب شود از دانشجویان نظر خواهی شد و اعلام نظرات موافق بیش از مخالف بود.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد که اگر فضای کاری و روانی کارمندان در دانشگاه تامین شود سبب ارائه بهتر خدمات به دانشجویان خواهد شد؛ همچنان که اکنون شاهد آن هستیم که خدمات دهی مناسب‌ و با کیفیت‌تری نسبت به گذشته جریان دارد.

پرکره تاکید کرد: تصمیمات مدیریت دانشگاه نباید به گونه‌ای باشد تا در حق کارمندان تضییع حقی انجام شود و تعطیلی روز پنج شنبه عملی با برنامه‌ریزی قبلی بوده است.

پرکره در جواب ادعای روزنامه ایران مبنی بر اینکه رسانه‌های دانشگاه تنها در جهت معرفی و تبلیغ برای فرهاد دانشجو گام بر می‌دارند، گفت: این روزنامه‌ها و خبرگزاری متعلق به دانشگاه آزاد است؛ در همین راستا باید توانمندی‌ها و پتانسیل‌های نهفته دانشگاه آزاد را نشان دهند.

وی همچنین تاکید کرد که خبرگزاری آنا اخبار غیر دانشگاهی را نیز پوشش می‌دهد.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد درباره وعده کاهش هزینه‌ها تشریح کرد: دانشگاه آزاد هر سال 15 درصد افزایش شهریه داشته است اما امسال هیچ افزایش هزینه‌ای اعمال نشد. با توجه به فضای تورمی اقتصاد و قیمت دلار می‌توانیم عدم افزایش شهریه‌ها را یک موفقیت بزرگ مدیریتی قلمداد کنیم.

پرکره از افزایش درصد تخفیف شهریه برای دانشجویان نخبه خبر داد و گفت: نسبت به دوره مدیریتی قبلی رشد قابل توجهی داشته است.بی تحرک خواندن دانشجویان جنبش دانشجویی دانشجو

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها