کاهش 3 درصدی بودجه 92 دانشگاه ها و حذف ردیف مستقل بودجه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   25 اسفند 1391-15 March 2013بازدید 978
کاهش 3 درصدی بودجه 92 دانشگاه ها و  حذف ردیف مستقل بودجه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره بودجه سال آینده دانشگاهها اعلام کرد که این بودجه در مقایسه با سال گذشته تنها 3 درصد کاهش دارد.

پرتال دانشگاهی به نقل از قاسم جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اضافه کرد: اساسی ترین کاهشی که در بودجه سال 92 دانشگاهها شاهد آن هستیم بخش پژوهش با 7 درصد کاهش است، اما به عنوان مثال می توان از سهم نفت که 4 دهم درصد است به این بخش اختصاص داد یا بخشی از صندوق توسعه ملی را می توان به نفع پژوهش برداشت کرد و در قانون هم اشاره شده که باید برای شرکت های دانش بنیان مبلغ 3 هزار میلیارد تومان اختصاص داد و امسال حداقل 1000 میلیارد تومان باید برای صندوقهای شکوفایی در نظر گرفته شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دغدغه دانشجویان را کاهش داد، اظهار داشت: اکثریت نمایندگان مجلس درباره کاهش مبالغ بودجه سال 92 دانشگاهها، آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، همچنین پژوهشگاهها نزدیک به 700 پیشنهاد را مطرح کرده اند، اما فعلاً نمی توان اعتبار جدیدی برای دانشگاهها اختصاص داد.

وی در پاسخ به پرسش مهر که وام شهریه از 170 میلیاردتومان به 130 میلیاردتومان کاهش یافته است با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مخالف کاهش 40 میلیارد تومانی وام شهریه سال 92 دانشگاهها بودند، تاکید کرد که این بودجه لایحه تقدیمی دولت است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره میزان کاهش بودجه سال آینده آموزش عالی، گفت: بودجه سال آینده دانشگاهها عملاً حدود 3 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه 92 دانشگاهها بار دیگر در ذیل وزارت علوم قرار گرفتند و ردیف مستقل شان حذف شد اما بار دیگر تلاش خواهیم کرد که این ردیف مستقل برای دانشگاهها اعمال شود.

قاسمی در توضیح این موضوع، اظهار داشت: به ازای تصویب افزایش بخشی از بودجه دانشگاهها، لازم است بودجه ردیفی دیگر را کاهش داد، بخشهای زیست فناوری، نانو، هوافضا از جمله بحثهای جدی و استراتژیک در کمیسیون آموزش مجلس به شمار می آید و باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گرفت.دانشگاه کاهش بودجه دانشگاه حذف ردیف بودجه بودجه دانشگاهی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها