برگزاری دومین کارگاه «سنتز نانو ساختارها از فاز جامد و گاز»

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 فروردین 1392-13 April 2013بازدید 1147


برگزاری دومین کارگاه «سنتز نانو ساختارها از فاز جامد و گاز»پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: مسئول هسته نانو فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از برگزاری دومین کارگاه «سنتز نانو ساختارها از فاز جامد و گاز» ششم اردیبهشت امسال در این دانشگاه خبر داد.
 
علی‌اکبر زحمتکش امروز در جریان بازدید از نخستین کارگاه آموزشی «نانو فناوری روش‌های سنتز نانو ساختارها» در رشت، اظهار کرد: این کارگاه نخستین کارگاه آموزشی واحد رشت و چهارمین کارگاه هماهنگ در گیلان است.

وی با بیان اینکه هسته نانو فناوری بسیج دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در تاریخ 17 آبان ماه 91 تاسیس شده است، افزود: این هسته با هدف آشنایی دانشجویان و علاقه‌مندان به این فناوری روز دنیا و رواج آن در گیلان فعالیت خود را آغاز کرده است.

این مسئول ادامه داد: طبق هماهنگی‌های لازم با مسئولان دانشگاه و ستاد نانو کشور کلاس‌های همخوانی نانو در این هسته برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین کارگاه آموزشی نانو فناوری در واحد رشت با نام «روش‌های سنتز نانو ساختارهای از فاز مایع و کاربرد نانو کاتالیست‌ها در تهیه ترکیبات آلی» برگزار شده است، اذعان کرد: همکاری مسئولان دانشگاه و بسیج دانشجویی در این زمینه بسیار مطلوب بوده است.

زحمتکش از اجرای برنامه‌های آینده این هسته علمی دانشگاهی در سطح استان خبر داد و یادآور شد: با قوی کردن علم نانو حوزه‌های تحقیقاتی و امتحانی این علم نیز در گیلان گردآوری می‌شود تا دانشجویان در این حوزه خودکفا شوند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان و علاقه‌مندانی که در زمینه نانو تمایل به فعالیت دارند می‌توانند در سه بخش داوطلبان آزاد، محققان، پژوهشگران و مهندسان صنعتی جوان با عضویت در این هسته فعالیت کنند.

به گفته مسئول هسته‌ نانوفناوری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، اکنون این هسته با پارک علم و فناوری گیلان، بخش فناوری‌های نوین ریاست جمهوری،  دانشگاه گیلان، دانشگاه بین‌المللی فومن و پژوهشکده شهید مهدی باکری اراک در ارتباط است.

وی افزود: اکنون مشغول رایزنی با باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت هستیم.

زحمتکش از علاقه‌مندان خواست تا برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت هسته به نشانی www.aubnano.ir و یا با شماره تلفن همراه 9870518 0911 تماس حاصل فرمایند.

وی گروه علمی شیمی و مهندسی شیمی chess هندوستان را از جمله حامیان برگزاری کارگاه مذکور معرفی کرد و از برگزاری کارگاه دوم سنتز نانو ساختارها از فاز جامد و گاز در ششم اردیبهشت امسال در واحد رشت خبر داد.
کارگاه سنتز نانو ساختارها از فاز جامد و گاز کارگاه نانو ساختارها

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها