دانشجویان بازرس و ناظر برگزاری انتخابات می‌شوند و شرط حضور کاندیداها در دانشگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   01 اردیبهشت 1392-21 April 2013بازدید 915دانشجویان بازرس و ناظر برگزاری انتخابات می‌شوند و شرط حضور کاندیداها در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشجویان با هماهنگی‌های صورت گرفته با شورای نگهبان و وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری بازرس و ناظر می‌شوند.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در نشستی خبری در محل وزارت علوم با بیان اینکه برای نخستین بار با هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور دانشجویان می‌توانند در صورت علاقه‌مندی به عنوان بازرس و ناظر در زمان رآی‌گیری حضور داشته باشند و برای نخستین بار ناظر برگزاری انتخابات شوند.

به گفته وی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با همکاری شورای نگهبان و وزارت کشور بخشنامه‌ای به سراسر کشور ابلاغ می‌کند که براساس آن دانشجویان می توانند در فرمانداری‌ها و استانداری‌های محل زندگی بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده به عنوان ناظر و بازرس حضور داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: براساس آمار شورای نگهبان بیش از 23 هزار دانشجویان و استاد دانشگاه در حال حاضر به عنوان ناظر انتخابات با شورای نگهبان و وزارت کشور همکاری می‌کنند.

به گفته خواجه‌سروی کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری، نمایندگان آنها یا فعالین سیاسی فقط با مجوز هیئت‌های نظارت می‌توانند در دانشگاه‌ها حضور یابند. در این زمینه حتی مسئولان دانشگاه‌ها هم نمی‌توانند بدون هماهنگی کاندیدایی را به دانشگاه دعوت کنند.

وی تأکید کرد: دانشگاه جای نقد و تضارب آرا است اما جای هتاکی به حرمت افراد و نظام نیست و باید کاندیداهای حاضر در دانشگاه‌ها به صورت علمی صحبت کنند.

خواجه‌سروی با بیان اینکه تعداد تشکل‌های دانشجویی در سال 91 به 253 تشکل افزایش یافته است، گفت: دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی در ایام انتخابات به فعالیت خود ادامه می‌دهند و تعطیل نیستند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل تداخل انتخابات ریاست جمهوری با امتحانات پایان ترم نیم سال دوم سال تحصیلی ممکن بود برخی از دانشجویان و اساتید نتوانند در متن انتخابات حضور داشته باشند. امسال تدابیری اندیشیده شد تا امتحانات پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به پایان برسد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی در ایام انتخابات به فعالیت خود ادامه می‌دهند، گفت:  روند فعالیت خوابگاه‌های دانشجویی در ایام انتخابات مثل سال‌های گذشته است اگر چه امتحانات دانشگاه‌ها 20 خرداد به پایان می‌رسد اما عملا تا 24 خردادماه خوابگاه‌ها تعطیل نمی‌شوند.


دانشجویان بازرس و ناظر برگزاری انتخابات انتخابات در دانشگاه شرایط حضور کاندیدا در دانشگاه ها

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها