پاسخ به اعتراضات دانشجویان درباره برگزاری زودهنگام امتحانات

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   04 اردیبهشت 1392-24 April 2013بازدید 1728
پاسخ به اعتراضات دانشجویان درباره برگزاری زودهنگام امتحانات

معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص برگزاری امتحانات پایان ترم جاری تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تعطیلی دانشگاهها بعد از امتحانات توضیحاتی ارائه داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از حسین نادری منش در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره اعتراض برخی دانشجویان نسبت به برگزاری زودهنگام امتحانات پایان ترم و لزوم به تعویق افتادن پایان ترمها تا بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: آنچه معاونت آموزشی وزارت علوم در خصوص زمان برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال جاری تحصیلی ابلاغ کرد بر اساس درخواستهای دانشجویان برای شرکت در فرایند انتخابات با فراغ بال بود.

وی با شفاف دانستن ابلاغیه وزارت علوم در خصوص برگزاری امتحانات پایان ترم، تاکید کرد: وزارت علوم هیچ کاری با تقویم دانشگاهها ندارد و فقط اعلام کرد در این ایام فرجه امتحانی در نظر گرفته نشود.
معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه هیچ دلیلی که منجر به افت کیفیت آموزشی در این ایام شود مورد پذیرش قرار نمی گیرد، گفت: دانشگاههایی که ترم تابستانی دارند باید تقویم آموزشی را رعایت کنند و ممکن است نیاز به برگزاری کلاسهای جبرانی هم احساس شود.

این مقام مسئول وزارت علوم در پاسخ به این پرسش مهر که از نظر برخی استادان و دانشجویان فشردگی این ترم منجر به فشرده شدن مدت زمان کلاسها و ارائه فعالیتهای کلاسی دانشجویان در کلاس درس شده است، تصریح کرد: دانشجو باید بتواند فعالیت کلاسی خود را برای ارائه ظرف مدت زمان 5 دقیقه در کلاس اجرا کند، به هر حال مدیریت زمان یک اصل است و ارائه کار کلاسی در 5 دقیقه افت کیفی به شمار نمی آید.

نادری منش در پاسخ به این پرسش مهر که آیا بعد از برگزاری زود هنگام امتحانات پایان ترم جاری، بازخوردی از میزان دروسی که دانشجویان به علت فشردگی امتحانات موفق به گذراندن آن نشده اند، از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم دریافت می شود یا خیر، گفت: اگر این فرض را بگذاریم که ممکن است دانشجویان در امتحانات نمرات رضایت بخش را کسب نکنند، حتماً بررسی می کنیم اما من بعید می دانم این اتفاق رخ دهد.

وی درباره الزام دانشگاهها به تعطیلی یا ادامه فعالیت تا روزهای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: من نمی دانم دانشگاهها تعطیل می کنند یا نه؛ به عنوان مثال برخی دانشگاههای جنوب کشور به علت گرمی هوا و به محض پایان امتحانات در 20 خرداد به فعالیت ادامه نمی دهند بنابراین نمی توانم بگویم هیچ دانشگاهی تعطیل نیست.

به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، اختیار تعطیلی یا ادامه فعالیت دانشگاهها بر عهده رئیس و هیأت رئیسه است و برای هیچ کدام از این دانشگاه اصلاً نمی توان نسخه موردی نوشت.

برخی دانشجویان و تشکلهای دانشجویی نسبت به برگزاری زود هنگام امتحانات پایان ترم انتقاداتی را مطرح و حتی تهدید به تحریم امتحانات کرده اند.


پاسخ به اعتراضات دانشجویی اعتراضات دانشجویی اعتراض دانشجویان راجع به زمان امتحانات

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها