خوش نیامدن سفرهای خارجی به مذاق دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   15 اردیبهشت 1392-05 May 2013بازدید 1898
خوش نیامدن سفرهای خارجی به مذاق دانشجویان


تهران - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت که از مجموع پنج هزار نفر دانشجو که برای اعزام به سفرهای هند، چین، مالزی و لبنان ثبت نام کرده بودند در نهایت فقط 500 نفر اعلام آمادگی کردند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دی ماه 91 فراخوان ثبت نام اعزام دانشجویان به کشورهای هندوستان، مالزی، چین و لبنان را منتشر کرد که متقاضیان می توانستند در مهلت دو هفته ای، ثبت نام اولیه خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

قرار بود درصورت استقبال بیش از ظرفیت های تعیین شده، مراسم قرعه کشی برای تعیین اعزام شوندگان به این چهار کشور همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) در 10 بهمن ماه انجام شود و اعزام کاروان ها از نیمه بهمن ماه از مرزهای هوایی کشور آغاز شود.

مسوولان وزارت علوم در آن زمان اعلام کردند که هزینه سفر به هند، مالزی، چین و لبنان برعهده خود متقاضیان است اما با رایزنی های انجام گرفته، هزینه این سفرها بین 300 تا 400 هزار تومان ارزانتر از سفرهای معمول تمام می شود ولی با این وجود، سفرهای خارجی با استقبال دانشجویان روبه رو نشد.

معاون فرهنگی وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، گران شدن بلیت هواپیما و هزینه های سفر را مهم ترین دلیل بی میلی دانشجویان برای اعزام به این سفرهای فرهنگی خارجی عنوان کرد.

ˈغلامرضا خواجه سرویˈ با بیان اینکه تقاضای دانشجویان برای اعزام به سفرهای زیارتی عمره مفرده و عتبات عالیات همچنان ادامه دارد، گفت: هزینه اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات که قبلا با نرخ ارز مرجع، بین 300 تا 400 هزار تومان بود بعد از محاسبه هزینه این سفرها با ارز مبادله ای به یک میلیون و 200 هزار تومان رسیده است و هزینه عمره دانشگاهی نیز از 850 هزار تومان به دو میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است اما هنوز تقاضا برای این سفرها وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل کاهش تقاضای سفر دانشگاهیان برای اعزام به کشورهای چین، هند، مالزی و لبنان، کارگزار مربوطه از راه اندازی کاروان و انجام این سفرها منصرف شده و آن را به صرفه نمی داند اما درصورت بهبود شرایط و کاهش هزینه ها مجددا فراخوان برای اعزام به این سفرهای فرهنگی خواهیم داشت.


سفرهای خارجی دانشجویی سفرهای دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها