خط قرمز نشریات دانشجویی در انتخابات و زمان اتمام نشستهای دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 اردیبهشت 1392-14 May 2013بازدید 719خط قرمز نشریات دانشجویی در انتخابات و  زمان اتمام نشستهای دانشجویی


مدیر کل فرهنگی وزارت علوم درباره خط قرمز نشریات دانشجویی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، گفت: نشریات دانشجویی باید بر اساس ضوابط اعلام شده در روزهای انتخابات حرکت کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از جلیل دارا در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: هر زمانی که نشریه دانشجویی در روزهای انتخابات و غیر از انتخابات خلاف ضابطه حرکت کند تنبیه خاصی از جمله تذکر، اخطار و لغو امتیاز در نظر گرفته می شود و لازم است نشریات در چارچوب ضوابط اعلام شده در این روزها حرکت کنند.

وی با بیان اینکه شور نشریات برای فعالیتهای انتخاباتی ریاست جمهوری بیشتر از گذشته شده، اظهار داشت: وزارت علوم از نشریات دانشجویی دارای موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی که در رتبه بندی امتیازات بالایی کسب کرده باشند، در ایام انتخابات حمایت های مادی بیشتری می کند.

مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم با اشاره به نحوه فعالیت نشریات در زمان انتخابات، تاکید کرد: نشریات دانشجویی مجاز هستند تنها نظرات کاندیداها و نقد و بررسیهای صورت گرفته روی این نظرات را منتشر کنند و دانشجویان مجاز نیستند در نشریات مطالبی در راستای تبلیغات از کاندیدای خاصی چاپ کنند.

دارا با بیان اینکه هیچ دانشگاهی نمی تواند امکانات خود را منحصراً برای تبلیغات کاندیداها در خدمتشان قرار دهد، خاطرنشان کرد: اگر رئیس یک دانشگاه نسبت به کاندیداها بی طرف باشد، تمام اجزای دانشگاه هم این بی طرفی را حفظ می کنند.

وی از برگزاری بیش از 600 نشست دانشجویی با حضور کاندیداهای احتمالی در دانشگاههای کشور خبر داد و تاکید کرد: آمار برگزاری 600 نشست ثبت شده اما قطعاً تعداد جلسات برگزار شده بیش از این آمار است.

مدیر کل فرهنگی وزارت علوم درباره زمان اتمام این نشستها در دانشگاهها، گفت: وزارت علوم در این باره هیچ زمانی معین نکرده و هر موقع شورای نگهبان برای پایان تبلیغات و فعالیتهای انتخاباتی کاندیداها زمان اعلام کند، این نشستها در دانشگاهها هم پایان می پذیرد.

این مقام مسئول وزارت علوم، از برگزاری نشستهای دانشجویی در کمال آرامش و دور از هر گونه تنش خبر داد و تاکید کرد که تاکنون هیچ تخلفی در این نشستها گزارش نشده است.


اخبار دانشجویی اخبار روزانه دانشگاه ها نشریات دانشجویی اوضاع دانشگاه ها در ایام انتخابات

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها