میلیارد تومان از وام شهریه دانشجویان کسر شد و بی دقتی کمیسیون تلفیق

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   30 اردیبهشت 1392-20 May 2013بازدید 726میلیارد تومان از وام شهریه دانشجویان کسر شد و بی دقتی کمیسیون تلفیق


رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از بی دقتی برخی اعضای کمیسیون تلفیق در رقم وام شهریه دانشگاهها خبر داد و گفت: مبلغ 100 میلیارد تومان از مجموع 136 میلیارد تومان وام شهریه سال جاری با بی دقتی برخی اعضای کمیسیون تلفیق به بخش دیگری اختصاص یافت.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، کیوان مرادیان امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اضافه کرد: متاسفانه مطلع شدیم برخلاف نظر کارشناسی دولت و وعده ای که نمایندگان مجلس داده بودند به طور غیرمنتظره و ناباورانه ای مبلغ یکصد میلیارد تومان از مجموع 136 میلیارد تومان وام شهریه سال تحصیلی جاری با بی دقتی برخی اعضای کمیسیون تلفیق به فعالیت های قرآنی کشور اختصاص یافت.

وی ادامه داد: از میان 300 هزار متقاضی دریافت وام شهریه 170 هزار نفر از دریافت این وام که شامل دانشجویان دانشگاههای آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، غیردولتی غیرانتفاعی و نوبت دوم می شود محروم شدند اما با جابه جایی سایر منابع این کمبود را برای سال جاری جبران کردیم و عملا وام دانشجویان پرداخت شد.

مرادیان با بیان اینکه این جابجایی صورت گرفته در ارائه وام شهریه بالاخره خود را نشان خواهد داد، گفت: در لایحه سال 91 مبلغ 170 میلیارد تومان برای وام شهریه در نظر گرفته شده بود که این رقم در لایحه پیشنهادی 92 به 136 میلیارد تومان کاهش یافت و هم اکنون کمیسیون تلفیق مبلغ 100 میلیارد تومان از این رقم کسر کرد.

وی خاطر نشان کرد: این مصوبه هنوز وارد صحن علنی مجلس نشده و در تلاشیم که به تصویب نهایی نمایندگان مجلس هم نرسد.

مرادیان در پاسخ به پرسش مهر در خصوص تمهیدات لازم صندوق رفاه برای پرداخت وام شهریه در مهرماه سال جاری اظهار داشت: قطعا اولویت هایی در نظر گرفته ایم که ارائه وام ابتدا به دانشجویان تحصیلات تکمیلی با رشته های کاربردی و سپس حذف دانشجویان شاغل از ردیف دریافت وام های شهریه در نظر گرفته شده است.

رئیس صندوق رفاه تصریح کرد: با وجود آنکه موافق افزایش بودجه فعالیت های قرآنی کل کشور هستیم اما بهتر بود از منبع وام شهریه دانشجویان رقمی کسر نمی شد.


اخبار دانشجویی وام شهریه دانشجویی کسر شدن وام شهریه دانشجویی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها