پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 خرداد 1392 - 10 June 2013معاون فرهنگی وزارت علوم تاکید کرد:  یکی از افتخارات دوران ما این است که هیچ دانشجویی به علت فعالیت سیاسی در دانشگاه‌ها بازداشت و ستاره‌دار نشده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در واقع دانشجویان در محیط دانشگاه با امنیت کامل به فعالیت‌های سیاسی پرداخته‌اند، حتی اقدامات قانونی دانشجویان در عرصه اجتماعی نیز مورد حمایت این معاونت فرهنگی وزارت علوم بوده است.

وی درباره این موضوع که برخی نامزدهای اصلاحات معتقدند وزارت علوم به دانشگاه نگاه امنیتی دارد، تصریح کرد: این سخنی خلاف واقع است، در این دوران تلاش شد تا آزادی به صورت منفی و مثبت تحقق پیدا کند که کرسی‌های آزاداندیشی نمونه‌ای از آن است. در این چهار سال بیش از 2 هزار کرسی آزاد اندیشی در سراسر دانشگاه‌های کشور ایجاد شد، حال آن که دولت اصلاحات از برگزاری این کرسی‌ها امتناع کرد. من مطمئن هستم در تاریخ سیاسی ایران هیچ‌گاه چنین جلساتی با چنین کیفیتی و چنین نظمی برگزار نشده است.

معاون فرهنگی وزارت علوم، ادامه داد: هنر دانشگاه‌ها این بود که فضایی آرام اما زنده و پویا ایجاد کردند و به همه دانشجویان اجازه داده شد تا اظهارات انتقادی و استدلالی خود را بیان دارند. در این کرسی‌ها نقد و بررسی آزاد بود و هیچکس به واسطه کرسی‌های آزاداندیشی مورد تعرض واقع نشد.

خواجه سروی با یادآوری اینکه کرسیهای آزاداندیشی از سال 80 علیرغم توصیه های مقام معظم رهبری در دانشگاهها تشکیل نشد، اظهار داشت: در سال 1380، مقام معظم رهبری دستور به تشکیل کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها دادند اما در آن سالها اجرا نشد، بنابراین معاونت فرهنگی با هدف صیانت از آزادی، آئین‌نامه‌ای برای این کرسی‌ها تهیه کرد که هم اکنون برگزار می شوند.

وی همچنین با اشاره به یک باور درباره کرسیهای آزاد اندیشی، گفت: عده‌ای می‌گویند کرسی‌های آزاداندیشی تنها با هدف حمایت و تعریف از دولت شکل گرفته که این سخن فاقد صحت است، اتفاقاً در کرسی‌های آزاداندیشی بحث‌های مهم نظام مورد چالش واقع شد و بحث‌ و بررسی نسبت به مبانی نظام اسلامی صورت گرفت.

تگ ها اخبار دانشجویی فعالیت سیاسی دانشجویان دانشجویان سیاسی بازداشت دانشجویان در ایام انتخابات
موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت