تکنیل پرونده تندرستی دانشجویان از اول مهر ماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   27 خرداد 1392-17 June 2013بازدید 882تکنیل پرونده تندرستی دانشجویان از اول مهر ماه

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان از تکمیل پرونده تندرستی توسط دانشجویان در سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، محمد کشتی دار امروز در جمع خبرنگاران به مهمترین اقدامات سازمان امور دانشجویان در خصوص گسترش ورزش همگانی و محلی در دانشگاههای کشور اشاره کرد و گفت: توسعه ورزشهای بومی محلی و ورزشهای همگانی و خوابگاهی در دستور اقدامات اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان قرار دارد.

وی با اشاره به نهایی شدن نظامنامه ورزش‌ های همگانی تفریحی، بومی و محلی گفت: آیین‌نامه ورزشی کارکنان نیز به دانشگاهها ابلاغ شد و علت ابلاغ آن در سطح کارکنان به این دلیل است که ورزش نباید تنها در میان دانشجویان گسترش یابد.

به گفته مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، آیین‌ نامه‌ های جدید انضباطی عمومی ویژه مسابقات که اخلاق محوری و فرهنگ را در دستور کار خود قرار داده نهایی شده و به زودی ابلاغ می شود.

کشتی‌دار با بیان اینکه آیین‌ نامه جدید انجمن‌ های ورزشی و داوطلبان فعالیت‌ های ورزشی ابلاغ شد، گفت: با صندوق رفاه دانشجویان هماهنگ شده تا افراد فعال در فعالیت‌های ورزشی بتوانند از تسهیلات با امتیاز ویژه‌ای استفاه کنند.

وی با بیان اینکه طرح ورزش، نشاط و خوابگاه در حاشیه خوابگاه‌ های دانشجویی از مهر سال جاری فعال خواهد باشد، اظهار داشت: لوح فشرده آموزش ورزش‌ های بومی محلی برای هر استان تهیه و برای دانشگاه‌ها فرستاده شده است که بر اساس آن این مسابقات برگزار شود.

کشتی دار در بخش دیگر سخنان خود درباره همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت علوم، گفت: طرح اردوهای فرهنگی و ورزشی باید هر هفته در دانشگاه‌ ها برگزار شود، همچنین دستورالعمل تاسیس مراکز مشاوره تندرستی برای دانشگاه‌ ها ابلاغ شد که از سال آینده دانشجویان جدیدالورود باید پرونده تندرستی تکمیل کرده و تحت آزمایش قرار گیرند.

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان درباره تعداد پذیرفته شدگان ورزش‌ های قهرمانی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ ها، گفت: تعداد این دانشجویان از 50 نفر در سال 84 به 140 نفر در سال 91 رسیده همچنین تشکیلات تربیت بدنی در دانشگاه‌ ها در 68 دانشگاه کشور از اداره و واحد به مدیریت تربیت بدنی ارتقا یافته است.

به گفته این مقام مسئول سازمان امور دانشجویان، در حال حاضر 56 دانشگاه مرکز مشاوره و تندرستی دارد که به صورت فعال کار می‌کنند.

کشتی‌دار در پاسخ به پرسش مهر درباره تعیین تکلیف زمین نخستین دانشگاه ورزشی کشور که سه ماه پیش توسط وزرای علوم و ورزش در مشهد افتتاح شد اما این زمین در کنار دکل های قوی برق قرار دارند، اظهار داشت: زمین‌ های اطراف ورزشگاه ثامن مشهد حدود 400 هکتار است که طبق تفاهم‌ نامه‌ای با وزارت ورزش و جوانان همچنین وزیر علوم سعی داریم 50 هکتار از این زمین‌در اختیار دانشگاه‌ قرار بگیرد. در زمان افتتاح بخشی از این زمین به شکل نمادین برای کلنگ زنی مورد استفاده قرار گرفت و سرپرست جدید این دانشگاه تکلیف این زمین را مشخص خواهد کرد.

 مجتبی بذرافشان - معاون دانشجویان داخل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازمان امور دانشجویان قصد رایگان کردن استفاده از استخر دانشگاهها را دارد یا خیر، تصریح کرد: برنامه‌ ای برای رایگان کردن استخرهای دانشجویی وجود ندارد، چرا که هزینه نگهداری استخر بسیار بالاست.


اخبار دانشجویی پرونده تندرستی دانشجویان پر کردن فرم تندرستی دانشجویان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها