اختصاص بودجه غذای دانشجویان به حقوق کارکنان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   09 تیر 1392-30 June 2013بازدید 976 اختصاص بودجه غذای دانشجویان به حقوق کارکنان

معاون وزیر علوم در واکنشی دیرهنگام به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه وزارت علوم اعتبار غذای دانشجویان دانشگاه‌ها را به حقوق کارکنان اختصاص داده، اعلام کرد: هرگز چنین چیزی امکان ندارد و کسی که چنین چیزی را مطرح می‌کند فردی بی‌اطلاع است.

به گفته مهدی ایرانمنش براساس قانون، همه اعتبارات دانشگاه‌ها به‌صورت کمک است و پس از پرداخت، هزینه بعدی دریافت می‌شود؛ یعنی وقتی هزینه قطعی گرفته شد کسی نمی‌تواند برای آن دستور دیگری صادر کند. رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 92مجلس پنجم ‌خرداد امسال گفت: در سال ۹۱ در ۵۰ دانشگاه بزرگ کشور بودجه غذای دانشجویان صرف افزایش حقوق کارمندان دانشگاه‌ها شد و حقوق کارمندان در آن سال ۳ بار افزایش یافته است. در خبری که ایسنا منتشر کرد غلامرضا مصباحی‌مقدم تأکید کرد: اظهاراتم درباره اختصاص 300میلیارد تومان بودجه غذایی دانشجویان به افزایش حقوق هیأت‌علمی دانشگاه‌ها دروغ نیست، مستندات آن را در اختیار نمایندگان می‌گذارم. ‌

تحریم‌ها و اعتبارات دانشگاه‌ها

معاون وزیر علوم در پاسخ به پرسش همشهری مبنی بر اینکه شما مدعی هستید بودجه دانشگاه‌ها در دولت‌های نهم و دهم افزایش یافته و قابل مقایسه با قبل نیست ولی مسئولان وزارت علوم و دانشگاه‌ها مدام از کمبود اعتبارات انتقاد دارند و این با سخنان شما مغایرت دارد؟ گفت: بودجه دانشگاه‌ها افزایش یافته اما به‌طور کامل و صددرصدی تخصیص نیافته است.

ایرانمنش افزود: برای مثال سال 91به‌علت تحریم‌ها تنها 35درصد اعتبارات تخصیص یافت و تحریم‌ها موجب بروز مشکلاتی در این‌باره شده است. دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور همواره با کسری بودجه روبه‌رو بوده‌اند و این موضوع به یک یا 2دانشگاه و مرکز پژوهشی خلاصه نمی‌شود و اظهارات رؤسای دانشگاه‌ها طی چند سال اخیر گویای این واقعیت است که اکثر دانشگاه‌ها با درصدهای مختلفی از کمبود بودجه دست و پنجه نرم می‌کنند.


اختصاص بودجه دانشجویی به حقوق کارکنان دانشگاه بودجه دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها