رشد 40 درصدی بازپرداخت وام های دانشجویی و 300 هزار دانش آموخته بدهکارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   18 تیر 1392-09 July 2013بازدید 626رشد 40 درصدی بازپرداخت وام های دانشجویی و  300 هزار دانش آموخته بدهکارند

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از بدهکاری 300 هزار دانش آموخته دانشگاهها به صندوق خبر داد و گفت: با تمهیداتی که اجرا شده اکنون شاهد رشد 40 درصدی بازپرداخت هستیم.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر کیوان مرادیان در گفتگو با خبرنگار مهر به راه کارهای دیگر برای بازپرداخت بدهی دانش‌آموختگان دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌کارهای صندوق برای باز پرداخت بدهی دانش آموختگان پیشنهاد برداشت از یارانه بود.

وی ادامه داد: براساس این پیشنهاد ستاد هدفمندی یارانه خواستار توضیحات صندوق رفاه شد پس از ارایه توضیحات، ستاد هدفمندی اعلام کرد که این کارامکان پذیر نیست که صندوق مجدد دلایل خود را ارایه داد و گفت که بدهی دانش آموختگان جز بدهی بانکی نیست بلکه برای دولت است و بازپرداخت آن به خزانه باز می گردد و بخشی از آن دوباره در اختیار صندوق قرار می گیرد تا به دانشجویان جدید وام ارایه شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: درحال حاضر در این زمینه منتظر تصمیم نهایی دولت هستیم.

وی تاکید کرد:  در بخش های دیگر راهکارهای صندوق در حال اجرا است و به دانش‌آموختگانی که مدت بدهی آن ها خیلی طولانی شده قطعا جریمه تعلق می گیرد و از این پس گواهی موقت بدون هماهنگی صندوق صادر نخواهد شد.

مردایان افزود: با توجه به راهکارهایی که اجرا می شود شدت باز پرداخت‌ها رشد داشته است به طور متوسط 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش باز پرداخت روبرو بودیم.

وی ادامه داد: به دلیل پرداخت هایی که صورت می گیرد آمار بدهی دانش‌آموختگان درحال تغییر است ولی تا سال گذشته ‌ 300 هزار نفر از دانش آموختگان حدودا 130 میلیارد تومان به صندوق بدهی داشتند.بازپرداخت وام های دانشجویی نحوه پرداخت وام های دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها