ابلاغ اعتبار 265 میلیارد تومانی انواع وامهای دانشجویی در هفته آینده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   12 امرداد 1392-03 August 2013بازدید 769ابلاغ اعتبار 265 میلیارد تومانی انواع وامهای دانشجویی در هفته آینده

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ اعتبار 265 میلیارد تومانی انواع وامهای دانشجویی طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از کیوان مرادیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در واپسین روزهای پایانی دولت دهم برای انواع وامهای دانشجویی در سال تحصیلی جدید، گفت: هماهنگیهای صندوق رفاه دانشجویان به گونه ای برنامه ریزی شده که طی شش ماه آینده در صورت تغییرات و جا به جاییهای احتمالی، هیچ مشکلی در روند خدمات به دانشجویان ایجاد نشود.

وی درباره ابلاغ اعتبار انواع وامها به خصوص وام شهریه به دانشگاههای کشور، اظهار داشت: تا پیش از سال 89، اعلام اعتبارهای صندوق رفاه دانشجویان برای انواع وامها صرفاً منوط به تخصیص اعتبار بود و اگر تخصیص صورت نمی گرفت باید متنظر می ماندیم، سپس بر مبنای تخصیص، توزیع اعتبار بین دانشجویان صورت می گرفت. سریعترین و زودترین زمانی که تخصیصها عملی می شد آذر یا دی ماه بود و حتی به آن طرف سال می افتاد.

وی درباره یک اقدام جدید صندوق رفاه در این باره برای سال تحصیلی آینده، گفت: امسال به علت جا به جایی دولت به گونه ای برنامه ریزی کردیم که 45 روز پیش از آغاز سال تحصیلی ابلاغ اعتبار به دانشگاهها انجام خواهد شد، بنابراین تا هفته آینده این اعتبار به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد.

به گفته مرادیان مبنای حداقلی اعتبار، 265 میلیارد تومان است.

وی افزود: این رقم همان مبنای حداقلی سال گذشته است که محقق شد هر چند رقم اصلی 300 میلیارد تومان بود اما تنها 265 میلیارد تومان آن در اختیار دانشجویان قرار گرفت.

وی درباره مبلغ اعتبار اختصاص یافته برای انواع وامها از جمله شهریه، مسکن، ضروری و ودیعه مسکن، با تاکید بر اینکه رقم ذکر شده کاهش نخواهد یافت، تاکید کرد: مبنای حداقلی بر اساس مبنای سال قبل است و در هر شرایطی صندوق رفاه این مبلغ را توزیع خواهد کرد، دانشجویان در این زمینه هیچ نگرانی نباید داشته باشند و می توانند وامهای مد نظر خود را دریافت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، با بیان اینکه رقم اعلام شده دانشجویان شهریه پرداز و بدون شهریه پرداز تمام زیرنظامها را از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و غیردولتیها را شامل می شود، خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد این اعتبار متعلق به وام شهریه و دانشجویان شهریه پرداز و باقی این وام برای دانشجویان غیرشهریه پرداز در نظر گرفته شده است.


زمان دریافت وام های دانشجویی زمان اعلام وام های دانشجویی شرایط وام های دانشجویی شرایط دریافت وام های دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها