دانشجویان نوبت دوم کارنامه سلامت دریافت می کنند و تسهیلات به دانشجویان دارای بیماری خاص

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   21 امرداد 1392-12 August 2013بازدید 577دانشجویان نوبت دوم کارنامه سلامت دریافت می کنند و تسهیلات به دانشجویان دارای بیماری خاص

رئیس مرکز مشاوره وزارت علوم از ارائه کارنامه سلامت به تمام دانشجویان نوبت دوم و غیردولتی خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره کارنامه سلامت دانشجویان برای سال تحصیلی آینده، گفت: دانشجویان جدید الورود دانشگاههای دولتی که در دوره های روزانه و نوبت دوم تحصیل می کنند، در سال تحصیلی پیش رو کارنامه سلامت دریافت خواهند کرد.

وی در این باره اظهار داشت: در پرسشنامه کارنامه هم تغییرات اندکی اعمال شده و برای دانشجویان تمام مقاطع اجرا خواهد شد.

رئیس مرکز مشاوره وزارت علوم از اجرایی شدن کارنامه سلامت روان برای دانشجویان دانشگاههای غیردولتی هم خبر داد و اظهار داشت: این کارنامه برای تمام دانشگاهها و موسسات غیردولتی که سرانه فرهنگی آموزشی دریافت می کنند، تهیه می شود.

به گفته یعقوبی، اندازه گیری قد، وزن، فشار خون و معاینه دهان و دندان برای دانشجویان به عمل می آید ضمن اینکه معاینات پزشکی تکمیلی هم در صورت لزوم برای دانشجویان به منظور دریافت شرح حال پزشکی در صورت داشتن بیماری جسمی خاص، انجام می شود.

وی گفت: این معاینات توسط پزشک عمومی که در تمام مراکز بهداشت دانشگاهها مستقر خواهند شد، در ایام ثبت نام دانشگاهها صورت می گیرد.

رئیس مرکز مشاوره وزارت علوم در پاسخ به این سوال که تاکنون چند دانشجوی دارای بیماری خاص در دانشگاههای کشور شناسایی شده اند، گفت: تاکنون در این زمینه آماری تهیه نشده است.

یعقوبی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دانشجویی تاکنون به علت بیماری خاصی، ممنوعیت از تحصیل شده یا خیر، تاکید کرد: در این زمینه گزارشی مبنی بر اینکه دانشجویی به دلیل بیماری خاص ترک تحصیل کند یا ممنوع از تحصیل شود، نداشته ایم مگر اینکه پزشک معالج دستور خاصی صادر کند.

وی همچنین درباره ارائه تسهیلات به دانشجویان دارای بیماری خاص توسط دانشگاههای کشور، اظهار داشت: اگر دانشجویی بیماری خاصی داشته باشد، بخشی از خدمات درمانی توسط بیمه خانواده خودش و بخشی دیگر از این خدمات با تسهیلات بیمه ای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، پرداخت می شود؛ علاوه بر این واحدهای مددکاری دانشگاهها در صورت لزوم برای ارائه حمایتهای مالی فعال خواهند شد.

رئیس مرکز مشاوره وزارت علوم همچنین از راه اندازی اداره سلامت و تندرستی در تشکیلات سازمان امور دانشجویان خبر داد و گفت: این اداره، ذیل اداره کل مشاوره و سلامت ایجاد شد که امر ارائه تسهیلات خاص به این دانشجویان را پیگیری می کند.


دریافت کارنامه سلامت دریافت نوبت دوم کارنامه سلامت دریافت نوبت دوم کارنامه سلامت دانشجویان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها