برنامه‌های وزارت علوم برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال تحصیلی 93

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   18 شهریور 1392-09 September 2013بازدید 803برنامه‌های وزارت علوم برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال تحصیلی 93


مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم برنامه‌های این مدیریت برای سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالمجید ارجمندی در نشستی خبری با بیان اینکه در حال حاضر پردیس شهدا در 21 دانشگاه کشور ایجاد شده است، گفت: 17 پردیس نیز در مراحل پایانی کار و 21 پردیس در حال برنامه‌ریزی است که بتوانیم برای سال آینده آنها را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در 55 دانشگاه دولتی، کانون‌های علمی و فرهنگی ایثار تشکیل شده است، اظهارکرد: همچنین 31 کانون نیز در دانشگاه‌های پیام‌نور فعالند که برنامه داریم آنها را گسترش دهیم.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم افزود: تعداد انجمن‌های علمی فعال 304 مورد و تعداد انجمن‌های فرهنگی 371 مورد است.

به گفته ارجمندی، 6000 نفر در کانون‌های علمی و فرهنگی ایثار در دانشگاه‌های دولتی و 2100 نفر در مراکز پیام‌نور در این کانون‌ها فعالند.

وی همچنین درباره پیگیری اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان شاهد و ایثارگر، گفت: تعداد دانشجویان بورسیه شاهد و ایثارگر در سال 89، 23 نفر در سال 90، 61 نفر و سال 91، 57 نفر بوده است.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم با بیان اینکه آیین‌نامه تسهیلات آموزشی شاهد و ایثارگر بازنگری شده است، گفت: فرآیند مهمانی و انتقال ورودی‌های جدید دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز به نحوی است که باید به دانشگاه مبدا و بنیاد شهید شهرستان مبدا مراجعه کنند و پس از طی مراحل، بتوانند به دانشگاه مقصد منتقل شوند.

ارجمندی همچنین با اشاره به برنامه‌های وزارت علوم برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال تحصیلی جدید، گفت: از جمله برنامه‌های این مدیریت، تقویت و اجرای طرح استادان مشاور، پیگیری انتخاب و معرفی اساتید مشاور برای دانشجویان ورودی جدید، پیگیری نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر، برگزاری کارگاه‌های مقاله‌نویسی، تقدیر از دانشجویان نمونه شاهد و ایثارگر و افزایش کانون‌های ایثار و عضوگیری بیشتر آنها است.


دانشجویان شاهد دانشجویان ایثارگر برنامه‌های وزارت علوم برای دانشجویان شاهد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها