حل مشکل حمل و نقل دانشجویان دانشگاه گیلان و پرداخت بخشی از هزینه‌ها توسط دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   09 مهر 1392-01 October 2013بازدید 660حل مشکل حمل و نقل دانشجویان دانشگاه گیلان و پرداخت بخشی از هزینه‌ها توسط دانشجویان

معاون دانشجویی دانشگاه گيلان از حل مشکل سرویس های حمل و نقل دانشجویی خبر داد و گفت: حمل و نقل دانشجویان همانند سابق هر یک ساعت و نیم انجام خواهد شد .

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دكتر محمدكريم معتمد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اعتراض دانشجویان به افزایش ساعت بین رفت و برگشت سرویس های حمل نقل به بهانه کاهش هزینه ‌ها گفت: مشکل حمل و نقل دانشجویان حل شده و به ساعت قبلی بازگشت و سرویس های حمل و نقل هر یک ساعت و نیم حرکت می کنند.

وی ادامه داد: برای تسریع حمل و نقل از شرکت واحد استان درخواست کمک کردیم تا ورودی مجتمع دانشگاه، دانشجویان را برسانند که شرکت واحد موافقت نکرد برای همین سیستم حمل و نقل دانشگاه این کار را انجام می دهد.

معاون دانشجویی دانشگاه گیلان افزود: براساس قانون دانشگاه تعهدی برای ایاب و ذهاب دانشجویان ندارد و سیتم حمل و نقل دانشجویان بودجه بالایی را به دانشگاه تحمیل می کند.

وی دلیل عدم واگذاری سرویس حمل و نقل دانشجویان به بخش خصوصی را نبودن شرکتی که دارای ناوگان باشد عنوان کرد و افزود: دانشگاه بیش از 30 اتوبوس دارد که به وسیله آنها بدون دریافت وجه نقد حمل و نقل دانشجویان را انجام می دهد.

معتمد افزود: پول سرانه دانشجویی باید صرف فعالیت‌های  آموزشی شود ولی دانشگاه گیلان درحال حاضر از این پول برای ارایه خدمات استفاده می کند.

وی افزود: باید بخشی از هزینه حمل و نقل توسط دانشجویان پرداخت شود و برهمین اساس در آینده نزدیک ناوگان حمل و نقل دانشجویی به کارت خوان مجهز شده و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

 دانشجویان دانشگاه گیلان طی روزهای اخیر در اعتراض به فواصل طولانی حرکت سرویس های حمل و نقل دانشجویی در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کرده و خواستار افزايش تعداد اتوبوس ها و همچنين كم شدن فواصل رفت و برگشت آنها شدند.


حل مشکل حمل و نقل دانشجویان مشکلات حمل و نقل دانشجویان گیلان

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها