استعمال سیگار در خوابگاه ممنوع است و پیگیری شکایت دانشجویان از سیگاری ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   17 مهر 1392-09 October 2013بازدید 476استعمال سیگار در خوابگاه ممنوع است و پیگیری شکایت دانشجویان از سیگاری ها

مدیرکل کوی دانشگاه تهران گفت: با استناد به قوانین، استعمال سیگار در خوابگاه ممنوع است و درصورتی که دانشجویی از دانشجوی دیگری به واسطه استعمال سیگار شکایت داشته باشد درخواست وی پی گیری می شود .

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر موسی عنبری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره گرایش دانشجویان به سیگار در کوی گفت: یکی از انواع آسیب‌های اجتماعی که بین قشر جوان ما افزایش یافته است گرایش به مواد دخانی با محوریت سیگار است.

وی ادامه داد: با استناد به قوانین، استعمال سیگار در خوابگاه ممنوع است و درصورتی که دانشجویی از دانشجوی دیگری به واسطه استعمال سیگار شاکی باشد درخواست وی پی گیری می شود و اقدام قانونی دراین زمینه صورت می گیرد. در سطح خارج از اتاق‌ها هم اگر مواردی مشاهده شود انتظامات تذکر لازم را می‌دهد.

مدیرکل کوی دانشگاه تهران افزود: رویکرد ما درخصوص مشاهده سیگار رویکرد امر به معروف است در صورت مشاهده تذکر داده می شود اما اگر مواد دیگری جز سیگار مشاهده شود حراست و انتظامات کوی برخورد جدی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تا کنون موردی در این زمینه گزارش و مشاهده نشده است، تصریح کرد: برای پیشگیری از شیوع سیگار در فضای دانشجویی برنامه‌هایی توسط توسط مرکز بهداشت دانشگاه در سطح کوی برگزار شده و برگزار می شود. 

عنبری افزود: نشستی با حضور پزشکان برای توجیه مشکل و عوارض آن در بین دانشجویان برگزارشد که استقبال نسبی صورت گرفت.

وی ادامه داد: همچنین برخی برنامه طنز و نمایش در خصوص خطر مبتلا به مواد، سیگار و ایدز برگزار شد که براساس نظر سنجی که توسط مرکز مشاوره انجام شد دانشجویان این برنامه‌ها را مفید و مثبت دیدند و درخواست برگزاری برنامه‌های بیشتری با این موضوع داشتند.

وی ادامه داد: مصرف سیگار چون در محیط جامعه زیاد شده و دانشگاه یک فضای کوچک در محیط کلان جامعه است، این افزایش، باعث رخنه سیگار در دانشگاه هم می شود و نمی توان آن را انکار کرد ولی راه‌های مقابله در دانشگاه بیشتر است.

مدیرکل کوی دانشگاه تهران افزود: برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها برای مقابله با این مساله بیشتر است و فقط تلاش فرهنگی است که می تواند این موضوع و آسیب را کاهش دهد فعالیت های دیگر نمی توانند در این زمینه موثر باشند در حوزه دانشگاه نگاه باید فرهنگی باشد.


استعمال سیگار در خوابگاه قوانین خوابگاه داشنجویی شرایط استعمال سیگار در خوابگاه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها