شرایط ثبت‌نام در فراخوان دانشجویان نمونه کشوری و نحوه امتیازدهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   25 مهر 1392-17 October 2013بازدید 1061شرایط ثبت‌نام در فراخوان دانشجویان نمونه کشوری و نحوه امتیازدهی

ثبت‌نام فراخوان انتخاب دانشجویان نمونه کشوری که از 15 مهرماه آغاز شده است، دارای شرایط خاصی برای ثبت‌نام کنندگان است و نحوه انتخاب این دانشجویان نیز روند مشخصی را طی می‌کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی شرکت در این فراخوان تا 10 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت و داوطلبان می‌توانند برای ثبت‌نام از طریق سامانه خدمات آموزشی سازمان امور دانشجویان به نشانی www.saorg.ir اقدام کنند.

همچنین بر اساس آیین‌نامه دانشجویان نمونه که مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت است، دانشجوی نمونه فردی است که به لحاظ ویژگی‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و رعایت شئون دانشجویی سرآمد دانشجویان دیگر باشد که دانشجوی نمونه کشوری به آن دسته از دانشجویان نمونه دانشگاهی اطلاق می‌شود که به واسطه کسب بالاترین امتیاز در گروه و مقطع، توسط دانشگاه مدارک آنان برای ارزیابی به وزارتین ارسال و در هیات‌های داوری وزارتین مورد ارزیابی قرار گرفته و به لحاظ کسب بالاترین امتیاز در گروه تخصصی و مقطع تحصیلی در میان شرکت کنندگان، توسط معاونت‌های دانشجویی و آموزشی وزارتین به عنوان دانشجوی نمونه کشوری معرفی می‌شوند.

از ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی این دانشجویان می‌توان به فعالیت‌های ایثارگری، قرآنی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی، هنری و ادبی اشاره کرد، همچنین ویژگی‌های علمی شامل فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی می‌شود، از سوی دیگراین دانشجویان باید ضوابط و مقررات را رعایت کرده و رفتار، اخلاق، مسئولیت پذیری، اعتقادات دینی و مذهبی پسندیده‌ای داشته باشند.

این دانشجویان می توانند از گروه‌های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم پایه پزشکی و بهداشت، کشاورزی و دامپزشکی، فنی مهندسی، هنر، علوم پایه و علوم انسانی انتخاب شوند.

همچنین دانشجویانی می توانند در این فراخوان ثبت‌نام کنند که حداقل یک نیمسال تحصیلی را در دوره کاردانی و کارشناسی با معدل کل حداقل 16، در مقطع کارشناسیارشد با معدل کل حداقل 17، در مقطع دکتری حرفه‌ای با معدل کل حداقل 16، در مقطع دکتری تخصصی با معدل کل حداقل 17 و در مقطع دکتری تخصصی بالینی با معدل کل حداقل 15 گذرانده باشند و همچنین دانشجویانی که تا پایان شهریور ماه هر سال دانش‌آموخته می‌شوند، می‌توانند در همان سال در این رقابت شرکت کنند.

بر اساس این آیین‌نامه، هر دانشجو در هر مقطع تنها یک بار می‌تواند بعنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شود و داشتن حداقل معدل کل و کسب حداقل امتیاز از بخش‌های پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و شئون دانشجویی، برای شرکت در این رقابت الزامی است، همچنین دانشجویان دارای سابقه محکومیت در شورای انضباطی دانشگاه‌ها و یا مراجع قانونی ذیربط امکان شرکت در این رقابت را ندارند.

ارائه تاییدیه برای کلیه فعالیت‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی ضروری است و صرفا فعالیت‌های صورت گرفته در مقطع فعلی دانشجو ملاک محاسبه و امتیاز است و مدارک دانشجویان بر حسب گروه تخصصی و مقطع مورد رسیدگی قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش، نحوه امتیازدهی به دانشجویان و انتخاب آنها بر اساس جدول زیر انجام می‌شود:


دانشجویان نمونه شرایط ثبت‌نام در فراخوان دانشجویان نمونه کشوری شرایط ثبت نام در دانشجویان نمونه کشوری

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها