آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   05 آبان 1392-27 October 2013بازدید 874 آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان

 ثبت نام از دانشگاهیان متقاضی اعزام به سفر زیارتی عمره مفرده از دقایقی قبل از طریق پایگاه اینترنتی «لبیک» آغاز شد.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان روز یکشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: متقاضیان اعزام به عمره دانشگاهی می توانند از امروز، یکشنبه پنجم آبان تا 15 آبان ماه 92 برای ثبت نام به پایگاه اینترنتی لبیک به نشانی www.labbayk.com مراجعه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدرضا فقیهی» توضیح داد: امسال هم متاسفانه دانشجویان دختر نمی توانند در عمره دانشگاهی ثبت نام کند و ثبت نام ها فقط در سه گروه شامل اعضای هیات علمی، دانشجویان مجرد پسر و دانشجویان متاهل صورت می گیرد.

وی به اختصاص سهمیه 17 هزار نفری در عمره دانشگاهی امسال اشاره کرد و گفت: این سهمیه برای اعزام دو هزار نفر از اعضای هیات علمی و 15 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه های کشور درنظر گرفته شده است.

فقیهی سهمیه اعزام دانشجویان متاهل در عمره امسال را هشت هزار و 600 نفر و برای دانشجویان مجرد پسر را شش هزار و 400 نفر ذکر کرد.

فقیهی با یادآوری اینکه سال گذشته، به دلیل محدودیت سهمیه ها اعضای هیات علمی متقاضی عمره دانشگاهی به این سفر اعزام نشدند، اظهار داشت: 800 نفر از استادان دانشگاه، سال گذشته در عمره دانشگاهی ثبت نام کردند که متاسفانه امکان اعزام آنها فراهم نشد و این افراد در اولویت اعزام های امسال قرار دارند.

وی به این استادان دانشگاه تاکید کرد که در ثبت نام های امسال عمره دانشگاهی شرکت کنند تا در فهرست اعزام ها قرار گیرند.**سهم دانشگاه های مختلف از اعزام های عمره امسال

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به سهم 33 درصدی دانشگاه آزاد اسلامی در عمره دانشگاهیان امسال اشاره کرد و گفت: هشت درصد سهمیه نیز به دانشجویان دانشگاه های وزارت بهداشت، بیش از 37 درصد به دانشجویان دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و زیرمجموعه های آن تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه 20 درصد سهمیه عمره دانشگاهیان امسال نیز به بخش «سایر» اختصاص یافته است، توضیح داد: به عنوان مثال شش کاروان را برای بنیاد ملی نخبگان درنظر گرفته ایم تا این بنیاد، سهمیه را بین دانشجویان نخبه عضو توزیع کند.**قرعه کشی عمره دانشگاهی، 19 و 20 آبان انجام می شود

به گفته فقیهی، قرعه کشی اینترنتی عمره دانشگاهی در روزهای 19 و 20 آبان ماه از طریق سامانه اینترنتی لبیک انجام و اسامی نفرات اصلی و ذخیره اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: زمان پیشنهادی ستاد عمره دانشگاهیان برای اعزام متقاضیان در این مرحله، از اوایل اسفند سال 92 تا پایان اردیبهشت سال 93 است.


عمره دانشجویی ثبت نام عمره دانشجویی زمان ثبت نام عمره دانشجویی نحوه ثبت نام عمره دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها