افزایش 100 درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد یزد و تبدیل به واحد جامع در آینده‌ای نزدیک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   12 آبان 1392-03 November 2013بازدید 884افزایش 100 درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد یزد و تبدیل به واحد جامع در آینده‌ای نزدیک


رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: دانشگاه در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته 100 درصد افزایش دانشجو داشته است.
به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، سید حیدر میر فخرالدینی گفت: با توجه به اینکه به صورت کمی در کشور کاهش دانشجو وجود دارد، اما این واحد در سال جاری نسبت به سال‌های قبل 100 درصد افزایش دانشجو داشته است، به طوری که امسال به تنهایی حدود 3000 دانشجوی جدیدالورود در این واحد دانشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند که 400 نفر از این دانشجویان متعلق به دانشکده پزشکی علی بن ابیطالب (ع) است.

وی افزود: هم اکنون 10 هزار دانشجو در 100 رشته در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تا کنون حدود 40 هزار نفر از این واحد فارغ‌التحصیل شده اند.

وی در رابطه با میزان ظرفیت دانشگاه، گفت: واحد یزد ظرفیت 14 هزار دانشجو را دارد و تمام امکانات و زیرساخت‌ها در این واحد آموزشی مهیا است و هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

میرفخرالدینی گفت: با وجود کارمند مازاد، هیچ تعدیل نیرویی نداریم و تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بیشتر به کارکنان و اساتید خواهیم داشت.

وی از جامع شدن دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بیشترین متقاضی دانشجو در رشته پزشکی، هنر و معماری، عمران، مدیریت و حسابداری است و متاسفانه کمترین متقاضی مربوط به رشته‌های علوم پایه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: درخواست رشته‌های دکتری شیمی، شیمی معدن، عمران، برق قدرت، ادبیات فارسی، حسابداری، تکنولوژی نساجی، فلسفه هنر، مدیریت بازرگانی، صنعتی، پژوهش هنر، مهندسی معماری، مرمت مهندسی مواد و قرآن و حدیث را به وزرات علوم ارسال ارائه کردیم که با تائید آن، دانشگاه در مقاطع دکتری نسبت به قبل ارائه خدمات بیشتری خواهد داد.

وی در ادامه به بیمارستان شاه ولی وابسته به این دانشگاه اشاره کرد و افزود: بخش‌های داخلی، اطفال، ان آی سی یو و CCU افتتاح یا در حال راه اندازی است و انشاءا... با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این بیمارستان به بیمارستان آموزشی نیز تبدیل خواهد شد.

میر فخرالدینی در پایان بر انجام کارهای پژوهشی و کاربردی تاکید کرد و گفت: برنامه‌های متعددی برای بحث پژوهشی داریم و بر همین اساس تفاهم نامه‌ای با شهرداری و سنگ آهن به منظور انجام کارهای پژوهشی منعقد نموده ایم و بنا داریم اینگونه فعالیت‌ها را افزایش دهیم.


دانشگاه آزاد واحد یزد دانشگاه آزاد یزد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد یزد پذیرش دانشجو در دانشگاه یزد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها