برگزاری پانزدهمین مسابقه برنامه نویسی دانشجویی ای.اس.ام

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   30 آذر 1392-21 December 2013بازدید 536 برگزاری پانزدهمین مسابقه برنامه نویسی دانشجویی ای.اس.ام

پانزدهمین مسابقه برنامه نویسی دانشجویی ای.اس.ام صبح روز جمعه با حضور 76 تیم از 45 دانشگاه مختلف کشور در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.[پانزدهمین مسابقه برنامه نویسی دانشجویی ای.اس.ام برگزار شد]

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
عباس حیدرنوری عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در این باره به ایرنا گفت:انجمن ماشین های محاسباتی (ای.اس.ام)، 37 سال پیش مسابقات برنامه نویسی دانشجویی ای.اس.ام را با هدف ارتقای توانایی برنامه نویسی گروهی در میان دانشجویان بنا نهاد.

وی افزود: این مسابقه هرساله به صورت منطقه ای در نقاط مختلف جهان برگزار می شود و برندگان مسابقات منطقه ای به مرحله نهایی راه می یابند.

حیدرنوری ادامه داد:درمسابقه منطقه ای امسال که در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است 76 تیم از 45 دانشگاه سراسر کشور در حال رقابت هستند.

وی خاطرنشان کرد: به تیم های شرکت کننده در این مسابقه 11 سوال برنامه نویسی داده شده است که باید در مدت زمان تعیین شده برای آنها برنامه بنویسند.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، گفت: در پایان این مسابقه 3 تیم که به تعداد بیشتری سوال پاسخ داده اند به عنوان تیم های برگزیده برای شرکت در سی و هشتمین مسابقه جهانی که روز 30 تیر سال 93 در روسیه برگزار می شود، انتخاب می شوند.

مدیر روابط عمومی پانزدهمین مسابقه برنامه نویسی دانشجویی ای.اس.ام ادامه داد: سال گذشته حدود 300 مسابقه منطقه ای در سطح جهان برگزار شد که طی آنها بیش از 29 هزار دانشجو از دو هزار و 300 دانشگاه ، 91 کشور جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهایت 120 تیم برتر به سی و هفتمین مسابقه جهانی در کشور روسیه راه یافتند.

حیدرنوری خاطر نشان کرد: در سی و هفتمین مسابقه جهانی که در شهر سن پترزبورگ در روسیه برگزار شد تیم دانشگاه شریف رتبه 27 را از آن خود کرد.

به گفته وی ، نتایج این مسابقه عصر امروز اعلام می شود.


مسابقات برنامه نویس دانشجویی برگزاری مسابقات برنامه نویس مسابقات برنامه نویس دانشجویی مسابقه برنامه نویسی دانشجویی ای.اس.ام

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها