بالاترین نرخ بیکاری مربوط به فارغ‌‎التحصیلان بدون مهارت است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   19 دی 1392-09 January 2014بازدید 821بالاترین نرخ بیکاری مربوط به فارغ‌‎التحصیلان بدون مهارت استرییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی، گفت: برقراری ارتباط بین آموزش، مهارت و اشتغال، از اصلی‎ترین اهداف نمایشگاه است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
"محمد فتحی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با اشاره به اینکه این نمایشگاه با هدف زمینه‎سازی مؤثر برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در استان برپا شده است، یادآور شد: پیوند بین دانشگاه و صنعت و بازار کار، از محورهای اساسی فعالیت این مرکز دانشگاهی که قطعاً شناسایی بخش‎هایی که می‎توانند در حوزه‎های کارآفرینی و ایجاد این ارتباط مثمر ثمر باشند، در دستور کار قرار دارد.

وی با ابراز تأسف از وجود فاصله فاحش بین بازار کار و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گفت: متأسفانه این شکاف به دلیل بالا رفتن آمار دانش‎‌آموختگان مراکز علمی رو به فزونی است که دانشگاه علمی‌کاربردی در صدد برقراری ارتباط صحیح بین این سه حوزه محوری در کشور است.

رییس دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان با تأکید بر این مطلب که بالاترین نرخ بیکاری موجود در بین فارغ‌‎التحصیلان فاقد مهارت وجود دارد، متذکر شد: آشکارسازی نیازهای واقعی دانش‎‌آموختگان برای کسب مشاغل مورد نیاز بازار کار و انتخاب هدفمند رشته توسط دانشجویان از دیگر اهداف مهم برپایی این نمایشگاه است.

فتحی در ادامه اظهار کرد: با توجه به وجود مشاغل بومی در استان و بی‎توجهی به این بخش‎ها، علمی‌کاربردی زنجان تلاش کرده است با معرفی این رشته‌ها در بین نسل جوان اقدام به راه‎اندازی کلینیک اشتغال و کارآفرینی و نیز آشناسازی این نسل با مشاغل خانگی و بومی نماید که به نظر می‌رسد در نمایشگاه «اشتغال و توسعه کارآفرینی» این امر تا حدودی تحقق یافته است.

وی، برگزاری کارگاه‎های آموزشی با موضوعیت طراحی و تدوین کسب و کار، تجاری‌سازی ایده و نیز پرورش خلاقیت را از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه عنوان کرد و یادآور شد: در نمایشگاه مذکور بخش معرفی کارآفرینان و مقلدان کسب و کار و بازارچه کارآفرینی جهت ارایه محصولات تولیدی دانشجویان ایجاد شده است.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان خاطرنشان کرد: در آخرین روز این نمایشگاه که 18 دی‌ماه برگزار خواهد شد، همایش اشتغال و توسعه کارآفرینی با محوریت تقدیر کارآفرینان استان را خواهیم داشت.


اخبار بیکاری دانشجویان بیکاری فارغ التحصیلان بیکاری فارغ التحصیلان در کشور بیکاری فارغ التحصیلان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها