آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از 4 اسفند/ منابع آزمون اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   03 اسفند 1389-22 February 2011بازدید 2001


ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال تحصیلی 91 - 90 از روز چهارشنبه 4 اسفند ماه آغاز می شود و تا 24 اسفند ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، منابع آزمون کارشناسی ارشد در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به نشانی http://sanjeshp.ir اعلام شده است. ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان با واریز مبلغ 92 هزار ریال می توانند در آزمون ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام شرایط عمومی اعلام شده، برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر، واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمون های مختلف کشوری، اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی، پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، گروه های محارب و ملحد و هواداری از آنها، نداشتن سوء پیشینه کیفری و عدم اشتهار به فساد اخلاقی از جمله شرایط عمومی برای داوطلبان است.

داشتن شرایط عمومی ورود به دوره آموزش عالی، برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته تحصیلی، دارا بودن دانشنامه کارشناسی و بالاتر مورد تایید وزارت بهداشت یا وزارت علوم و یا گواهی مبنی بر فارغ التحصیلی تا شهریور 90، عدم اشتغال به تحصیل در کارشناسی ارشد و یا سایر مقاطع در زمان قبولی در آزمون و مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد از جمله شرایط اختصاصی داوطلبان است.

افرادی که سال گذشته در آزمون پذیرفته شده و پس از قبولی و ثبت نام در آزمون از دانشگاه انصراف دهند نمی توانند در آزمون این دوره شرکت کنند. وزارت بهداشت به هیچ دانشجوی کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی نمی دهد. دانشجویانی که از تحصیل محروم شده و یا انصراف داده اند پس از تسویه حساب با دانشگاه می توانند در این آزمون شرکت کنند. دانشجوی محروم در رشته قبلی خود نمی تواند ثبت نام کند.

55 رشته علوم پزشکی تاکنون در مقطع کارشناسی ارشد ارائه شده که هر داوطلب تنها یک رشته را می تواند در دانشگاههای علوم پزشکی پذیرنده انتخاب کند. آزمون کارشناسی ارشد سال 90 در کلیه رشته ها در یک مرحله برگزار می شود.

آزمون زبان نیز در کلیه رشته ها به صورت عمومی است. بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی هرگونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در کارشناسی ارشد ممنوع است.

آزمون در شهرهای اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سنندج، شیراز، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و یزد برگزار می شود.

داوطلبان در روزهای 21 تا 23 فروردین ماه سال 90 فرصت دارند نسبت به ویرایش اطلاعات خود بپردازند. اطلاعیه اعلام محل توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد در روز 18 خرداد سال 90 منتشر می شود و کارتهای ورود به جلسه نیز در تاریخ های 29 خرداد تا 3 تیرماه توزیع می شود.

آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در چهار نوبت صبح و بعد از ظهر در روزهای 2 و 3 تیرماه در 24 شهر، 55 رشته برگزار می شود.


اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها