استقبال دانشجويان از آزمون نيمه‌متمركز دكترا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   21 اسفند 1389-12 March 2011بازدید 2417


خبرگزاري فارس: زارعي از ثبت‌نام 130هزار نفر در آزمون نيمه متمركز دكترا و آمار 27هزار نفري تعداد متقاضيان در آزمون‌هاي گذشته كه بصورت پراكنده توسط دانشگاه‌ها انجام مي‌شد، خبر داد.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، اصغر زارعي مشاور وزير علوم و مديركل حراست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در چهارمين نشست مديران حراست موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي كشور در دانشگاه غيرانتفاعي شمال اظهار داشت: جذب نيمه متمركز اعضاي هيئت علمي از طريق فراخوان عمومي و برگزاري آزمون نيمه متمركز دكترا از جمله برنامه‌هاي محوري وزير علوم است كه به مرحله اجرا رسيده است و دانشگاه‌ها بايد با هماهنگي به اجرايي شدن هرچه بهتر اين برنامه‌ها كمك كنند.
وي با اشاره به كسب مجوز 7000 نفر عضو هيئت علمي و ثبت‌نام حدود 40 هزار نفر در 2 مرحله فراخوان مركز جذب اعضاي هيئت علمي افزود: ادارات حراست دانشگاه‌ها با افزايش دقت و سرعت در اموري كه در فرآيند جذب با آنها مرتبط است كمك نمايند تا اين فرآيند مطلوب‌تر و سريع‌تر به سر انجام برسد.
مشاور وزير علوم و مدير كل حراست وزارت علوم با اشاره به ثبت‌نام تعداد 130هزار نفر در آزمون نيمه متمركز دكترا و آمار 27هزار نفري تعداد متقاضيان در آزمون‌هاي گذشته كه بصورت پراكنده توسط دانشگاه‌ها انجام مي‌شد، گفت: دانشجويان كشور با استقبال مناسبي كه از اين آزمون كردند اعتماد خود را نسبت به روش پذيرش دانشجوي دكترا به صورت نيمه متمركز نشان دادند و وظيفه ما است كه با اجراي دقيق اين آزمون برقراري عدالت آموزشي در كشور را بيشتر محقق كنيم.
وي طرح بومي‌گزيني را نيز يكي از برنامه‌هاي ديگر وزارت علوم در دوره جاري دانست و خاطرنشان كرد: با اجراي طرح بومي‌گزيني بسياري از مشكلات از جمله كمبود خوابگاه‌ها و مسايل مربوط به انتقال و ميهماني دانشجويان حل مي‌شود.
مشاور وزير و مديركل حراست وزير علوم همچنين اظهار داشت: برنامه‌هاي وزارت علوم نيز مانند هر برنامه ديگري قابل نقد است و ما از نقد استقبال مي‌كنيم البته نقد اگر همراه با بررسي آسيب‌ها و ارائه راهكار باشد پذيرش بيشتري از طرف مسئولين خواهد داشت وگرنه نقد بدون ارائه راهكار و دور از انصاف در داوري به تخريب تبديل مي‌شود.
زارعي با اشاره به اجراي مناسب قانون هدفمندشدن يارانه‌ها در كشور و ضرورت اجراي اين طرح گفت: با اجراي اين قانون برخي هزينه‌ها مانند حمل و نقل، انرژي، روشنايي و آب افزايش پيدا كرده و لازم است مسئولان دانشگاه‌ها با پيش‌بيني تمهيدات، صرفه‌جويي و مديريت مصرف بهينه انرژي امور جاري دانشگاه را كما في سابق پيش ببرند.
مشاور وزير علوم در ادامه تاكيد كرد: توجه به سرمايش، گرمايش و مسائل رفاهي در خوابگاه‌هاي دانشجويي در فصل‌هاي زمستان و تابستان، غذاي مناسب و بهداشتي در غذاخوري‌هاي دانشگاه‌ها و خوابگاه‌هاي دانشجويي و برقراري منظم سرويس‌هاي اياب و ذهاب همواره از مهمترين درخواست‌هاي دانشجويان عزيز است كه مسئولين دانشگاه‌ها بايد تلاش كنند اين خواسته‌ها را به خوبي پاسخ دهند.
وي با اشاره به وجود 300 موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي در كشور يادآور شد: برخي از اين موسسات هنوز شاخص‌هاي آموزشي و پژوهشي را در حد استاندارد ندارند كه بايد تقويت شوند ولي برخي ديگر مانند دانشگاه غيرانتفاعي شمال با كسب استانداردهاي كيفي لازم توانسته‌اند از موسسه آموزش عالي به دانشگاه ارتقا يابند كه مي‌تواند الگوي مناسبي براي ساير مراكز آموزش عالي غيرانتفاعي باشند.
يادآور مي‌شود كه چهارمين نشست مديران حراست مراكز آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي سراسر كشور با حضور معاون دانشجويي وزير علوم، مديركل دفتر گسترش آموزش و برنامه‌ريزي عالي، مشاور وزير و مديركل حراست وزارت علوم و تعدادي از روساي دانشگاه‌هاي دولتي و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي در دانشگاه غيرانتفاعي و غيردولتي شمال در شهرستان آمل برگزار شد.

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها