آغاز توزيع كارت آزمون دكتري از 21 فروردين

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   14 فروردین 1390-03 April 2011بازدید 1721


مشاورعالي سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به ثبت‌نام حدود 131 هزار و 600 داوطلب در اولين آزمون نيمه متمركز دكتري، گفت: توزيع كارت آزمون از 21 فروردين ماه آغاز مي‌شود.
دكتر حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون دكتري در كليه مراكز استان‌ها به صورت همزمان در 25 فروردين ماه جاري، اظهاركرد: در ابتدا مقرر شده بود در9 حوزه آزمون دكتري برگزار شود، اما با توجه به تعداد متقاضيان شركت در آزمون مذكور اين آزمون در كليه مراكز استان‌ها به صورت همزمان برگزار مي‌شود.
وي با بيان اينكه كارت‌هاي ورود به جلسه آزمون از 21 فروردين ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قابل دريافت است، اظهار كرد: اطلاعيه اين سازمان در خصوص اطلاعات مربوط به نحوه توزيع كارت و همچنين برگزاري آزمون در نشريه پيك سنجش 15 فروردين ماه و همچنين سايت اينترنتي سازمان درج خواهد شد.
توكلي در خصوص ظرفيت آزمون دكتري، تصريح كرد: بر اساس اعلام نياز دانشگاه‌ها حدود 5 هزار و 600 نفر در اين آزمون پذيرفته مي‌شوند و حدود 400 نفر ظرفيت استعداد درخشان است.
وي با تاكيد بر اينكه اين معدل به صورت تراز شده در نمره كل آزمون تأثير داده خواهد شد، تصريح كرد: پس از انجام كليه مراحل آزمون، نتايج نهايي براساس اولويت انتخاب داوطلب، نمره ارسالي دانشگاه‌ها، ظرفيت‌هاي هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذيرنده از طريق سازمان سنجش اعلام مي‌شود.
مشاورعالي سازمان سنجش افزود: پذيرش نهايي بر اساس نمره ارسالي دانشگاه‌ها انجام خواهد گرفت و نمره اوليه داوطلب در پذيرش نهايي تاثير نخواهد داشت.
وي با اشاره به برگزاري آزمون دكتري در 25 فروردين ماه، گفت: نتايج نهايي آزمون در شهريور ماه توسط سازمان سنجش اعلام مي‌شود.

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها