زمان انتشار کليد سئوالات و اعلام نتايج دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   04 اردیبهشت 1390-24 April 2011بازدید 4488


رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاري اولين آزمون نيمه متمرکز دکتري تخصصي سال 90 درباره تخلف و تقلب احتمالي در جلسه اين آزمون توضيحاتي را ارائه کرد و گفت: در يکي از حوزه ها تعدادي از برگه ها کم آمده بود که توسط همکاران سنجش تامين شد.
دکتر محمدحسين سرورالدين در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کنکور دکتري براي اولين بار با حضور حدود 131 هزار داوطلب برگزار شد که اين ميزان شرکت کننده حتي براي سازمان سنجش هم غيرقابل باور بود برآورد اوليه ما 50 هزار نفر بود و حتي بر اساس اين تعداد حوزه بندي صورت گرفته بود.
وي افزود: اما با ثبت نام اين تعداد از داوطلبان در آزمون دکتري تخصصي فعاليت سازمان سنجش بيشتر شد، البته با وجود اينکه از نظر کمي و کيفي اين آزمون حساس تر از ديگر آزمون هاي سازمان سنجش بود اما از سوي ديگر فرآيند اجرايي آن براي ما راحت تر بود.
سرورالدين طيف تحصيلات شرکت کننده را يکي از عوامل تسريع در اين فرآيند برشمرد و گفت: افرادي در اين آزمون شرکت کرده بودند که در سطح کارشناسي ارشد و تحصيلات عاليه بودند و همکاري بسياري بهتري از سوي داوطلبان در اين آزمون انجام گرفت.
وي در پاسخ به اين موضوع که آيا گزارش خاصي از تخلف و يا تقلب در آزمون دکتري تخصصي سال 90 به سازمان ارائه شده است يا نه، گفت: اين آزمون با وجود حساسيت بالايي که بر آن حاکم بود اما بدون مشکل خاصي برگزار شد و گزارشي که حوزه هاي آزمون ارائه کرده اند دلالت بر صحت آزمون دارد.
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور يادآور شد: تنها در يکي از حوزه ها به دليل اشتباه تعدادي از برگه ها کم آمده بود که آن نيز سريعاً از سوي همکاران سنجش تامين شد و هيچ مشکلي در فرآيند آزمون در آن حوزه بوجود نيامد.
وي با تشکر رسمي از عوامل اجرايي آزمون و داوطلبان در برگزاري صحيح اين آزمون خاطرنشان کرد: پيش بيني مي شود تا پايان ارديبهشت نتايج اوليه کنکور دکتري تخصصي سال 90 را اعلام کنيم که بر اساس آن سه برابر ظرفيت پذيرش به دانشگاهها معرفي مي شوند.
سرورالدين اظهار داشت: دانشگاهها يک ماه براي برگزاري مرحله دوم آزمون که شامل مصاحبه يا اعمال سوابق تحصيلي است، فرصت دارند و پس از آن بايد نتيجه ارزيابي خود را به سازمان سنجش اعلام کنند.
وي درباره انتشار کليد کنکور دکتري تخصصي نيمه متمرکز سال 90 گفت: روال سازمان سنجش اين است که کليد آزمون هاي خود را منتشر کند و قطعاً در مورد اين آزمون هم همين طور است کليد سئوالات بايد با دقت کامل استخراج و در هسته هاي تخصصي چک شود تا اشتباهي رخ ندهد. اميدواريم بتوانيم در روزهاي ابتدايي هفته جاري آن را منتشر کنيم.


کليد سئوالات و اعلام نتايج دکتری

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها