جزييات انتخاب رشته آزمون كارشناسي ارشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   02 خرداد 1390-23 May 2011بازدید 2312


معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به اعلام نتايج اوليه كارشناسي ارشد، جزييات نحوه انتخاب رشته را تشريح كرد.
ابراهيم خدايي، در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفي آموزشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه حدود 278 هزار داوطلب در آزمون امسال براي انتخاب رشته مجاز شده‌اند، اظهار كرد: داوطلبان مي‌توانند براي اطلاع از نتيجه اوليه آزمون با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org  كارنامه نتايج اوليه را مشاهده كنند.
وي افزود: داوطلبان براي دسترسي به نتيجه آزمون خود بايد شماره داوطلبي يا شماره پرونده و همچنين مشخصات شناسنامه‌اي خود و يا اطلاعات كارت اعتباري را وارد كنند.
وي با بيان اينكه دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌هاست از روز سه شنبه سوم تا نهم خرداد ماه در سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود، اظهار كرد: آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي شده‌اند در صورت تمايل به دريافت اصل دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مي‌توانند از روز پنجشنبه پنجم خرداد ماه براي دريافت دفترچه به باجه مركزي و مناطق پستي مراجعه كنند.
خدايي در خصوص نحوه انتخاب رشته، خاطرنشان كرد: مجازين بايد كد رشته محل‌هاي مورد نظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه آن را مرتب كنند و پس از اطمينان از صحت رشته محل‌هاي انتخابي خود، از روز پنجشنبه براي انتخاب رشته با وارد كردن اطلاعات كارت اعتباري، شماره شناسنامه و يا كد رهگيري كه در پايان ثبت‌نام اوليه توسط سيستم به داوطلب داده شده است، نسبت به ثبت كد رشته محل‌هاي انتخابي و تكميل فرم اقدام كنند.
وي افزود: پس از تاييد نهايي رشته‌هاي انتخابي توسط داوطلب، شماره رمز 15 رقمي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غير اين صورت انتخاب رشته آنان تكميل نشده است.
خدايي با تاكيد براينكه از آنجايي كه كد محل‌هاي انتخابي درج شده در فرم انتخاب رشته اينترنتي پس از تائيد نهايي توسط داوطلب و دريافت شماره رمز 15 رقمي به عنوان رسيد، به هيچ عنوان قابل تغيير و يا تعويض نيست، تصريح كرد: داوطلبان بايد قبل از اقدام به تكميل نهايي فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي خود، جزئيات و اطلاعات مربوط به كد رشته‌هاي انتخابي محل دانشگاه، دوره، ميزان شهريه دوره‌هاي مختلف و ... را مطالعه و مد نظر داشته باشند.
وي با بيان اينكه سيستم انتخاب رشته، تا حدود زيادي هوشمند پيش‌بيني شده تا در حد امكان خطاهاي احتمالي داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اينترنتي به آنان تذكر دهد، اظهار كرد: چنانچه داوطلبي نسبت به رفع خطاهاي داده شده اقدام نكند، انتخاب رشته وي كامل نشده و به اين داوطلب نيز شماره رمز 15 رقمي به عنوان رسيد داده نخواهد شد.
وي از اعلام اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت و برنامه زماني مصاحبه و ساير مراحل گزينش در 23 خرداد ماه خبر داد و افزود: اين دسته از داوطلبان بايد براي اطلاع از تاريخ برگزاري آزمون‌هاي علمي، تشريحي، پروژه و يا عملي به اطلاعيه اين سازمان در 23 خرداد ماه از طريق نشريه پيك سنجش و سايت اينترنتي اين سازمان منتشر مي‌شود، توجه داشته باشند.
معاون سازمان سنجش افزود: آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند در صورت هر گونه سوال، بايد حداكثر تا 12 خرداد ماه از طريق پست الكترونيكي Relations@sanjesh.org با روابط عمومي اين سازمان مكاتبه كنند.


انتخاب رشته آزمون كارشناسي ارشد

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها