شرکت در آزمون «آسکي» شرط ورود دانشجويان به دوره انترني است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   22 اسفند 1390-12 March 2012بازدید 1711شرکت در آزمون «آسکي» شرط ورود دانشجويان به دوره انترني است


پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:رييس مرکز مهارت هاي باليني دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اينکه آزمون اسکي شيوه ارزيابي مناسبي براي سنجش توانمندي ها و مهارت هاي دانشجويان است، گفت: شركت در اين آزمون بنا بر مصوبه شوراي آموزش دانشگاه اجباري است و همه دانشجويان براي ورود به دوره كارورزي يا انترني ملزم به شركت در آن هستند.

دکتر علي لباف در حاشيه هفتمين دوره آزمون هاي آسكي منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزاري آزمون جامع پيش كارورزي به صورت آسكي را يكي از روش هاي ارزيابي توانمندي دانشجويان دانست و تاكيد كرد: اين آزمون به خصوص در حوزه مهارتهاي باليني كاربرد دارد، به طور مثال سال ها است كه دانشجويان در آزمون جامع پيش كارورزي با روش MCQ شركت مي كنند ولي چنين روشي نمي تواند مهارتهاي عملي دانشجويان را ارزيابي كند.

وي با بيان اينکه شيوه ارزيابي مناسب براي ارزيابي توانمندي ها و مهارت هاي عملي، آزمون هاي عملي است كه آزمون آسكي يكي از روش هاي شناخته شده براي رسيدن به چنين هدفي است، گفت: ويژگي خاص هفتمين دوره آزمون‌هاي آسكي پيش كارورزي اين است که دانشجويان دو پرديس همت و پورسينا در يك محتوي آزمون مورد ارزيابي قرار مي گيرند.

لباف با اشاره به افزايش تعداد دانشجوها در اين دوره آزمون آسكي، اظهار داشت: در گذشته اين آزمون در مركز مهارت هاي باليني برگزار مي شد و معمولا تعداد دانشجويان حدود 100 تا 120 نفر بود، اما اين دوره به علت شرايط خاصي كه دارد از حدود 270 دانشجو به طور همزمان در دانشگاه علوم پزشكي تهران امتحان گرفته شد.

وي در ادامه با بيان اين كه اولين دوره آزمون آسكي با 17 ايستگاه برگزار شد، گفت: به تدريج با تجربه اي كه به دست آمد و آشنايي بيشتري كه اساتيد طراح ايستگاه ها با موضوع پيدا كردند، در اين مقطع از تحصيل تعداد ايستگاه ها افزايش پيدا كرد و اين دوره آزمون با 14 ايستگاه برگزار شد.

رييس مركز مهارت هاي باليني دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران ادامه داد: در اين آزمون تنها ايستگاه تصويربرداري به صورت كتبي است و در ساير ايستگاه ها دانشجويان بايد فعاليتي را به صورت عملي انجام مي دادند.

وي گفت: از نظر محتواي آزمون هم سعي شد نسبت به دوره هاي قبل ايستگاه هايي كه بيشتر جنبه آزمون كتبي و ارزيابي دانش نظري دانشجو را داشته اند حذف شوند، چرا كه اين مساله به شيوه روا و پايايي در آزمون جامع پيش كارورزي به صورت MCQ ارزيابي مي شود بنابراين ارزيابي مجدد آن لزومي ندارد.

لباف با بيان اين كه بارم برخي ايستگاه ها با هم تفاوت دارد، خاطرنشان كرد: همه ايستگاه ها وزن يكسان دارند به اين معني که امتيازي که دانشجويان در هر ايستگاه به دست مي آورند در نمره نهايي آنها به يك ميزان تاثير مي گذارد.

لباف افزود: شركت در اين آزمون بنا بر مصوبه شوراي آموزش دانشگاه اجباري است و همه دانشجويان براي ورود به دوره كارورزي يا انترني ملزم به شركت در آن هستند، اما نمره منفي ندارد بلكه نمره آن تشويقي است به اين صورت كه هر نمره‌اي كه دانشجويان در اين آزمون كسب كنند به نمره كتبي جامع پيش كارورزي آن ها اضافه خواهد شد.

آزمون آسکي دانشجويان انترني

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها