آیلتس از گردونه آزمونهای دانشگاه آزاد حذف شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   15 آبان 1392-06 November 2013بازدید 954


آزمونهای استاندارد آیلتس دانشگاه آزاد پس از اول مهرماه سال جاری و در زمانهایی که پیش از این اعلام شده بود از گردونه آزمونهای زبان استاندارد این دانشگاه حذف شد.
حدود چهار سال و نیم پیش برنامه ریزیها برای دریافت مجوز برگزاری آزمونهای بین المللی آیلتس از موسسه IDP استرالیا توسط دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

لازم به ذکر است که سوالات آیلتس از سوی دانشگاه کمبریج طراحی می شود.

بعد از دو سال و نیم رایزنی به این دلیل که دریافت مجوزها به سختی صورت می گیرد در 9 فروردین 89 تفاهم نامه ای که بین جاسبی و جان بلویل – مدیر کل جهانی آیلتس به امضا رسید و مجوز برگزاری آزمونهای در ایران به دانشگاه آزاد ارائه شد.

بنابراین از 27 آذرماه 89 آزمونهای آیلتس توسط دانشگاه آزاد در ایران برگزار می شد، این آزمونها ماهانه، به طور منظم و با برگزاری دو آزمون در ماه تا اول مهرماه سال جاری برگزار می شد و در این بازه زمانی هیچ کدام از آزمونها لغو نشد.

تمامی مراحل اجرایی مربوط به برگزاری آزمون از لحظه ثبت نام تا تولید کارنامه، شامل برگزاری آزمون، هیات ممتحنه، مراقبین، تصحیح اوراق، ارزیابی مهارت های Speaking, lessoning, Writing و Reading بر عهده مرکز آزمون IELTS دانشگاه آزاد اسلامی بود در حالیکه در هیچ مرکز برگزارکننده آیلتس در جهان هیچ گاه کارمند بومی آن کشور این امور را بر عهده نمی گیرد زیرا همیشه باید یک نفر از IDP برای نظارت و انجام امور حضور داشته باشد.

در این مدت با توجه به قیمت دلار و نوساناتی که داشت مبلغی در حدود 2 میلیارد و 500 میلیون تومان دریافتی دانشگاه آزاد از داوطلبان آیلتس بود که بخشی از این درآمد باید برای موسسه IDP ارسال می شد و بخشی دیگر از این مبلغ برای اداره امور در اختیار دانشگاه آزاد قرار می گرفت.
به گزارش مهر، هزینه هر دوره آیلتس 240 دلار بود و که بخشی از این مبلغ در اختیار IDP و بخشی از آن به دانشگاه آزاد اختصاص می یافت اما این مبلغ در ایران از دانشجو به ریال دریافت می شد و این روزها هزینه هر دوره آیلتس تا 700 هزارتومان با توجه به قیمت دلار افزایش یافته بود.

همه اینها در حالی است که مدتی است آزمون آیلتس در دانشگاه آزاد به دلیل علت مقرون به صرفه نبودن برگزار نمی شود. گواه این موضوع هم تقویم برگزاری آزمونهای آیلتس در این دانشگاه است که بر این اساس آخرین آزمون در مهرماه سال جاری قرار بود 22 مهرماه برگزار شود که این آزمون و تمام آزمونهای بعد از آن لغو شد.

به گزارش مهر، پیش از این زمان آزمونهای آیلتس سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی از سوی مرکز آزمونهای استاندارد دانشگاه آزاد اعلام شد.

جدول زمانبندی آزمونهای آیلتس 91

ردیفنام آزمونتاریخ آزمون
1آکادمیک/ جنرال
24 فروردین 91
2آکادمیک
9 اردیبهشت 91
3آکادمیک/ جنرال
23 اردیبهشت 91
4//6  خرداد 91
5آکادمیک
25 خرداد 91
6آکادمیک/ جنرال
10 تیر 91
7//22 تیر 91
8آکادمیک
7 مرداد 91
9//4 شهریور 91
10//16 شهریور 91
11آکادمیک/ جنرال
1 مهر 91
12//22 مهر 91
13//6 آبان 91
14//27 آبان 91
15//11 آذر 91
16آکادمیک25 آذر 91


از سوی دیگر از میان 11 پرسنلی که در مرکز آزمونهای استاندارد دانشگاه آزاد ( مجری برگزاری آیلتس) فعالیت می کردند 8 نفر اخراج شدند و سایت این مرکز به نشانی http://ept.iauset.com از دسترس خارج شده است.

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها