تعطیلی بعد ازتعطیلات نوروز غیرموجه است/ 3پیشنهاد اصلاح تقویم دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   14 فروردین 1390-03 April 2011بازدید 1669


کلاسها باید از امروز دایرشوند/
تعطیلی بعد ازتعطیلات نوروز غیرموجه است/ 3پیشنهاد اصلاح تقویم دانشگاهها
مدیرکل امور آموزشی وزارت علوم در واکنش به تعطیلی زودهنگام کلاسهای درس در آستانه نوروز 90 و برگزاری دیرهنگام کلاسها پس از تعطیلات گفت: به هیچ عنوان تعطیلات غیررسمی کلاسهای دانشگاهی را تأیید نمی‌کنیم و شروع به کار کلاسها از 14 فروردین ماه قطعی است.

سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: اعضای هیئت علمی که کلاسهایشان در آستانه تعطیلات نوروزی به طور زودهنگام تعطیل شده است باید کلاس جبرانی برگزار کنند چرا که سقف ساعات موظف تحت هیچ شرایطی نباید کم شود.

وی با تأکید بر برگزاری کلاس جبرانی برای کلاسهایی که دچار تعطیلی زودهنگام شده اند گفت: نباید قبل و بعد تعطیلات رسمی کشور تعطیلات دیگری برای کلاسهای درس اتفاق بیافتد. مواردی هم اگر وجود داشته باشد معاونان آموزشی دانشگاهها موظف هستند پیگیری کنند تا اگر لازم دیدند در برخی موارد کلاس جبرانی نیز برگزار کنند.

مدیرکل امور آموزشی وزارت علوم در واکنش به استقبال دیرهنگام برخی دانشجویان از کلاسها پس از تعطیلات نوروز گفت: هر ساله پس از تعطیلات نوروز برخی دانشجویان به بهانه اینکه موفق به تهیه وسیله برای بازگشت به شهر محل تحصیل دانشگاهی شان نشده اند غیبت می کنند. این درحالیست که این غیبت ها هیچ توجیهی ندارد و بازگشت به موقع به شهر محل تحصیلشان نیز کاملا قابل برنامه ریزی است.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلی کلاسها قبل و بعد از تعطیلات نوروزی به هر دلیلی غیرموجه است به مهر گفت: دانشجویان به اندازه کافی تعطیلات داشته اند و فکر می کنم همه آمادگی دارند که بتوانند یک ترم خیلی قوی را ادامه دهند.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه های خود برای اخذ رأی اعتماد به مجلس ارائه کرد اصلاح تقویم آموزشی دانشگاهها است. به اعتقاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز تقویم تحصیلی موجود آموزش عالی نقص هایی دارد که این نقص ها بخصوص در نیمسال دوم تحصیلی خود را بیشتر نشان می دهد.

قدیمی اضافه کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به بررسی مفصلی درباره تقویم آموزشی بیش از 50 کشور کرده و تعطیلات خاص در ایران از جمله تعطیلات نوروز و ایام تعطیل دیگر را لحاظ کردیم. به این ترتیب 3 پیشنهاد برای اصلاح تقویم آموزشی دانشگاهها در دستور کار معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته و امیدواریم بخش زیادی از نقص های جدی که به تقویم آموزشی عالی کشور وارد است در دوران وزارت دکتر دانشجو رفع شوند.

مدیرکل امور آموزشی وزارت علوم، تحقیقات از تعطیلات زیاد نیمسال دوم تحصیلی دانشگاهها و کاهش میزان تدریس اعضای هیئت علمی به عنوان برخی اشکالات تقویم آموزشی دانشگاهها نام برد و به مهر گفت: نقص هایی که در تقویم آموزشی دانشگاهها وجود دارد هزینه های خیلی زیادی را به کشور و خانواده ها و دولت تحمیل می کند و کیفیت آموزشی به شدت تحت تأثیر این موضوع قرار می گیرد.

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها