گسترش پروژه‌های فناوری‌های دفاعی در تمام دانشگاه‌ ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 فروردین 1390-09 April 2011بازدید 1229


گسترش پروژه‌های فناوری‌های دفاعی در تمام دانشگاه‌ ها

دانشجو گفت: وزارت علوم پروژه‌های فناوری‌های دفاعی را در تمام دانشگاه‌های کشور گسترش می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با مدیران و کارکنان معاونت پژوهشی و فناوری این وزارتخانه گفت: در سال گذشته تنها در زمینه فناوری‌های دفاعی بیش از 200 پروژه و موضوع پایان‌نامه در 27 دانشگاه کشور و با اعتباری حدود 18 میلیارد تومان به اجرا گذاشته شد.
وی افزود: معاونت پژوهشی و فناوری در سال جدید این‌گونه پروژه‌ها را در کلیه دانشگاه‌های کشور گسترش می‌دهد و از تمام ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها برای افزایش توان همه‌جانبه کشور در حوزه‌های کاربرد مثل هوافضا، نانو، خودرو، هسته‌ای و . . . استفاده خواهد کرد.
استخدام دانشجو با اشاره به اینکه بخش اعظم پیشرفت کشورها از طریق توان علمی و تحقیقاتی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور باید تمام توان خود را برای پیشرفت کشور در همه حوزه‌های صنعتی، خدماتی، دفاعی، آسیب‌شناسی و تقویت حوزه های اجتماعی و فرهنگی به کار گیرند.
وزیر علوم رشد صورت گرفته در توسعه پارک‌های علمی، فناوری و مراکز رشد، تدوین آیین‌نامه ‌های دکتری پژوهش‌محور و فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی و همچنین فعال شدن شورای عتف را از برنامه‌های خوب انجام شده در حوزه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد این آیین‌نامه‌ها امسال به صورت کامل اجرایی شوند و در هر فصل نیز حداقل یک نشست شورای عتف تشکیل شود.
وی در ادامه گفت: تحقیقات دانشگاهی به ویژه در علوم ‌انسانی باید هدفمند و در جهت رفع نیازهای کشور انجام شود که این مقصود با ارتباط ارگانیک دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با حوزه‌های کاربرد تحقق پیدا می‌کند.
دانشجو با اشاره به اینکه وزارت علوم وظیفه تولید علم در دانشگاه‌ها درجهت رفع نیاز کشور را به‏عهده دارد، تأکید کرد: این وزارتخانه از پژوهش‌های کاربردی در جهت رفع نیازهای صنایع و بخش‌های مختلف کشور حمایت می‌کند و در آیین‌نامه‌های فرصت مطالعاتی و ارتقای اعضای هیأت علمی نیز انجام پژوهش کاربردی و ارتباط با حوزه کاربرد را مورد حمایت و تشویق قرار داده است ولی تجاری‌سازی علم باید با در خدمت گرفتن توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی و نیز بخش خصوصی صورت گیرد.
وزیر علوم در این دیدار با اشاره به ضرورت بهبود وضعیت معیشتی کارکنان دانشگاه‌ها تصریح کرد: ما وظیفه داریم به وضعیت معیشتی کارکنان شریف دانشگاه‌ها که یکی از ارکان اصلی آموزش عالی کشور هستند، درحد توان خود رسیدگی کنیم. کارکنان عزیز هم ما را یاری کنند تا آموزش عالی بتواند رشد در شأن نظام اسلامی را داشته باشد.
در این دیدار معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم گزارش مختصری از عملکرد سال گذشته و برنامه‌های مهم سال آتی این معاونت را ارائه داد و تعدادی از کارکنان نیز نظرات و سؤالات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.


پروژه‌های فناوری‌ دفاعی دانشگاه‌ ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها