تکلیف دانشگاه آزادسه‌شنبه مشخص می‌شود/ نحوه معرفی کاندیداهای هیئت امنا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 فروردین 1390-10 April 2011بازدید 1154


بررسی گزینه‌های معرفی شده از سوی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تعیین سه عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد به گفته معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی از دستورات جلسه هفته جاری این شورا است.

دکتر جمشید جعفرپور در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: در جلسه قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد که همه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی می توانند کاندیداهای مورد نظرشان برای عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی را به جلسه شورا معرفی کنند.

رئیس کمیته مشورتی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه تا کنون توسط کمیته مشورتی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی هیچگونه مشورتی درباره نامهای معرفی شده برای عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد صورت نگرفته است، گفت: خود جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مستقیما راجع به سه نفری که بر اساس اصلاحات اساسنامه دانشگاه آزاد باید به عنوان عضو هیئت امنای این دانشگاه انتخاب شوند اخذ تصمیم می کند.

جعفرپور افزود: اسامی پیشنهادی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی برای عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مستقیما به دفتر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام می شود.

وی درباره زمان بررسی موضوع هیئت امنای دانشگاه آزاد به مهر گفت: موضوع هیئت امنای دانشگاه آزاد در دستور کار جلسه هفته جاری شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

به گزارش مهر، در سه جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 89 به دلایل مختلفی نهایی شدن اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به تعویق افتاد و این شورا نهایی شدن اعضای این هیئت را به سال 90 موکول کرد.

جلسات عادی یا فوق‌العاده شورای عالی انقلاب فرهنگی که معمولا سه شنبه‌ها تشکیل می‌شود سه شنبه 16 فرردین ماه برگزار نشد و به هفته جاری موکول شد.

سه شنبه 26 بهمن ماه 89 شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست محمود احمدی نژاد برگزار شد با اصلاح بند 1 ماده 10 اساسنامه دانشگاه آزاد رفت تا در جلسات بعدی این شورا ترکیبی جدید برای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تعیین کند. هیئت امنا در هر دانشگاهی یک مرجع عالی تصمیم گیری برای آن دانشگاه است که از قوانین رسمی کشور نیز تبعیت می کند.

محمدرضا مخبر دزفولی در اعلام مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ترکیب هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: هیئت موسس دانشگاه آزاد باید در فرصت تعیین شده افراد پیشنهادی خود را برای هیئت امنا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند و شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات آتی خود نسبت به تایید نفرات معرفی شده اهتمام ورزد.

همچنین بر اساس بند 1 ماده 10 اساسنامه اصلاح شده دانشگاه آزاد اسلامی که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است مقرر شده تا 3 نفر از اعضای هیئت علمی تمام وقت دانشگاه‌ها در مرتبه دانشیاری و یا بالاتر که هیچگونه سمتی مدیریتی از جمله عضویت در مجامع و شوراهای دولتی و حکومتی نداشته باشند با ‌تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عضویت هیئت امنای دانشگاه آزاد درآیند.

هر چند پیشنهادهای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت گزینه های عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با مهر تعداد این اسامی را 10 تا 15 نفر اعلام کرد اما به دلایلی از جمله بررسی سند تحول آموزش و پرورش یا عدم برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی فرصت بررسی گزینه های پیشنهادی عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد پیش نیامد.

به گزارش مهر، پس از این به تأخیر افتادن ها در تشکیل جلسه شورای عالی و تعیین تکلیف دانشگاه آزاد، بالاخره بررسی و تعیین اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به آخرین روزهای دهه 80 وصال نداد و به سال 90 موکول شد.


سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها