ارائه منابع جدید علوم انسانی در مهرماه/ تاکید بر رعایت حجاب در دانشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 فروردین 1390-10 April 2011بازدید 1280


وزیر علوم با بیان اینکه در سال 89 در حوزه بازنگری در سرفصلها و متون علوم انسانی کار گسترده ای صورت گرفته است، گفت: باید تا مهرماه 90 برنامه های جدیدی در این خصوص به دانشگاهها ارائه کنیم که بخشی از آن، تهیه و تالیف کتب، منابع و مراجع جدید برای سال تحصیلی91 - 90 است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو در دیدار جمعی از روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارکهای علم و فناوری استان تهران با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان جهاد اقتصادی گفت: یکی از خصوصیات کارهای جهادی، عالمانه و انقلابی بودن است.

وی افزود: در این راستا روسای دانشگاهها باید با تقویت تفکر جهادی در بین مسئولان اجرایی دانشگاهها و واگذاری مسئولیت به افراد متخصصی که دارای تفکر جهادی بوده و متدین و قاطع هستند، بر سرعت عمل در انجام فعالیتهای علمی و پژوهشی و آموزشی برای پیشرفت سریعتر کشور اضافه کنند.

دانشجو همچنین با تاکید بر جذب هر چه بیشتر اعضای هیئت علمی و بالا بردن ظرفیت پذیرش دانشجویان در دوره های  دکتری توسط دانشگاهها، گفت: پژوهشگاه های مورد تایید وزارت علوم با مجوز شورای گسترش می توانند دانشجویان دکترای پژوهش محور در رشته های متفاوت پذیرش کنند.

وی افزود: دانشگاهها نیز می توانند در ازای 5 دانشجوی دکترای آموزش محور، یک دانشجوی پژوهش محور را با لحاظ شرایط مورد نظر جذب کنند و با این روش می توان ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در کشور افزایش داد.

وزیر علوم با اعلام اینکه در سال جاری تعداد زیادی هیئت علمی در دانشگاه ها جذب می شوند، در خصوص انجام امور پژوهشی در کشور گفت: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری امسال 15 پژوهشگاه در درون دانشگاه ها ایجاد می شوند تا اساتید و دانشجویان دانشگاه ها بتوانند در فضایی مناسب تر به انجام امور پژوهشی خود بپردازند و به پیشرفت علم و فناوری کشور بیشتر از گذشته کمک کنند.
وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر علیمحمدی و شهید دکتر شهریاری با تاکید بر ایجاد فضای معنوی در دانشگاهها گفت: علم به صورت مطلق نمی تواند راهگشا باشد و ایمان و جهان بینی است که به علم جهت می دهد لذا روسای دانشگاهها باید در این خصوص تحولات مثبت در دانشگاهها ایجاد کنند و در مسیر کرامت انسانی و آموزه های دینی برنامه ریزی داشته باشند.
وزیر علوم با اشاره به استقبال خانواده ها از رعایت عفاف و حجاب در دانشگاه ها بر انجام این امر در دانشگاهها تاکید کرد.

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها