ايجاد رشته‌هاي كاربردي و ميان رشته‌اي علوم انساني از مهر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   07 اردیبهشت 1390-27 April 2011بازدید 2483


معاون فرهنگي وزارت علوم با اشاره به در دست بررسي و تصويب قرار گرفتن رشته‌هاي كاربردي و ميان رشته‌اي علوم انساني در وزارت علوم، گفت: اين رشته‌ها در مهرماه سال جاري در دانشگاه‌ها داير و تدريس خواهند شد.
دكتر غلامرضا خواجه‌سروي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي فرهنگي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اين رشته‌هاي ميان رشته‌اي، اظهار كرد: هفته گذشته رشته حقوق نفت و گاز در مقاطع تحصيلات تكميلي در شوراي عالي برنامه‌ريزي وزارتخانه به تصويب رسيد و در آينده دانشگاه‌ها به تناسب شرايط و امكانات خود مي‌توانند درخواست ايجاد اين رشته را از شوراي گسترش وزارت علوم داشته باشند.
سرفصل‌هاي بازنگري شده تا مهر ماه به دانشگاه‌ها ارسال مي‌شود
وي با اشاره به بازنگري سرفصل‌هاي علوم انساني توسط معاونت آموزشي وزارت علوم و كميسيون شوراي عالي انقلاب فرهنگي از سال گذشته، عنوان كرد: سرفصل‌هاي بازنگري شده تا مهر ماه سال جاريبه دانشگاه‌ها ارسال مي‌شود.
معاون فرهنگي وزارت علوم با اشاره به تدوين متون جديد علوم انساني، ادامه داد: مسلما به پايان رساندن آنها زمانبرتر است و ديرتر به دانشگاه‌ها اعلام مي‌شود.
وي با بيان اينكه در حال حاضر رشته‌هاي علوم سياسي، حقوق، جامعه شناسي، رشته‌هاي حوزه‌هاي علوم اجتماعي مانند روانشناسي در حال بازنگري هستند، گفت: بازنگري سرفصل‌ها به جهت اصلاح رشته‌هاي غيربومي انجام مي‌شود.
معاون فرهنگي وزارت علوم در خصوص برخي اظهارنظرات مبني برحذف تئوري‌هاي غربي در بازنگري سرفصل‌هاي رشته‌هاي علوم انساني، تصريح كرد: بحث حذف تئوري‌هاي غربي در اين بازنگري‌ها مطرح نيست بلكه ما معتقديم دانشجويان دانشگاه‌هاي كشور بايد تئوري‌هاي غربي را بدانند و در اين راستا سرفصل‌هاي دروس غربي نيز ديده شده است، منتهي در بازنگري رشته‌ها، هدف تقويت جنبه ايراني اسلامي و بومي كردن رشته‌هاست.
خواجه‌سروي در خاتمه با بيان اينكه متون بازنگري شده از اواخر سال گذشته توسط مولفين مختلف در حال بررسي است، افزود: توليد و انتشار كتب اصلاح شده زمانبر است البته علاقمنديم كه كتاب‌ها تا مهرماه به دانشگاه‌ها ارسال شود ولي احتمال مي‌دهيم كه كتاب‌ها ديرتر منتشر شوند.


رشته‌هاي كاربردي و ميان رشته‌اي علوم انساني

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها