آموزش ضمن خدمت و كسب مهارت جايگزين مدرك دانشگاهی كارمندان مي‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 اردیبهشت 1390-02 May 2011بازدید 2761فروزنده: آموزش ضمن خدمت و كسب مهارت جايگزين مدرك دانشگاهی كارمندان مي‌شود

معاون رئيس جمهور گفت: يك دستورالعمل نظام آموزشي نوشتيم مبني براينكه كارمنداني كه دوره آموزشي را طي كنند و نمره آموزشي‌اش بالا باشد مدارك آموزشي‌ آنها تبديل به يك مدرك استخدامي در داخل مي‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از خبرگزاري فارس، لطف‌الله فروزنده معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور كه بعدازظهر امروز (يكشنبه) در حاشيه جلسه هيئت دولت با خبرنگاران گفت‌وگو مي‌كرد، در پاسخ به سؤالي پيرامون خروج كارمندان از تهران، گفت: در اين زمينه ما تصميمي گرفتيم مبني بر اينكه كه كاركنان قراردادي كه استان‌ها به آن‌ها نياز دارند و محل كارشان مشخص شده در حالي كه منتقل مي‌شوند آنان را از وضعيت قراردادي به وضعيت پيماني تبديل مي‌كنيم.

وي در تشريح بيشتر اين تصميم دولت متذكر شد: قراردادي‌هاي كار معيني كه داوطلبانه از تهران منتقل بشوند و مدركشان هم مدرك دانشگاهي باشد و دستگاهي هم در استان مقصد نيازمند آنان باشد، تبديل وضعيت به پيماني مي‌شود.

معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور در ادامه گفت‌وگوي خود در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبني بر اينكه چگونه مهارت جايگزين مدرك دانشگاه براي كارمندان دولت مي‌شود، اعلام كرد: ما يك دستورالعمل نظام آموزشي نوشتيم مبني براينكه كارمنداني كه يك دوره آموزشي را طي كنند و نمره آموزشي‌اش بالا باشد و تجربه كافي را كسب كند، مدارك آموزشي‌ آنها تبديل به يك مدرك استخدامي در داخل مي‌شود.

وي تصريح كرد: اين مصوبه به معنا است كه كارمندان ديپلم معادل كارشناسي، كارمندان ليسانس معادل فوق‌ليسانس و مقاطع بالاتر به همينگونه برايشان محسوب مي‌شود.

وي ادامه داد: كارمندان ما نياز نيست براي آنكه مدركي بگيرد برود حتما در دانشگاهي تحصيل كنند يعني مي‌تواند با آموزش‌هاي ضمن خدمت و نمره ارزشيابي بالا كه در نظام اداري بدست مي‌آيد، تبديل وضعيت شود.

فروزنده در پاسخ به سؤال ديگر خبرنگار فارس، مبني بر اينكه وضعيت بخش خصوصي در حوزه دوركاري به كجا رسيد؟، گفت: براي دوركاري در بخش خصوصي در حال تعيين آئين‌نامه هستيم كه اين بخش را مورد حمايت قرار دهيم و نمايندگان بخش خصوصي در اين بخش با ما همكاري دارند كه انشاءالله اين آئين‌نامه به نتيجه برسيد آنرا اعلام مي‌كنيم.

وي در پاسخ به سؤالي درباره فضاي جلسه عصر امروز هيأت دولت نيز اظهار داشت: الحمدلله فضاي امروز هيأت دولت بسيار خوب بود و همه ما به عشق اسلام، انقلاب و ولايت فقيه كار مي‌‌كنيم و در مقابل نيز رويكرد رئيس جمهور ما نيز رويكردي ارزشي، ولايي و ضد استكباري است به همين دليل مورد علاقه و توجه مردم قرار دارد.

فروزنده تاكيد كرد كه امروز رئيس جمهور با حضورشان در هيأت دولت، صفا، صميمت و نشاط را دوباره در دولت حاكم كرد. قطعا همه نيروهاي انقلابي و متدين و نيز مردم خوشحالند و دشمنان نيز در مقابل خطا كردند و نااميد شدند.

وي ادامه داد: امروز اعضاي هيأت دولت با رئيس جمهور عهد مجدد بستند كه با قدرت و قوت انشاءالله مسائل كاري را دنبال كنند.

معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور در پاسخ به سؤالي پيرامون حذف ساعات نهار در ادارات و نيز برخي انتقادات در اين زمينه گفت: اين موضوع يك بحثي است كه در ديوان مطرح است و ما نيز دفاعياتمان را انجام داده‌ايم. در ديوان هفته پيش گفتند كه بايد اصلاحاتي در اين زمينه انجام شود كه در جلسه فرداي ديوان ما براي دفاع آنجا حضور پيدا مي‌كنيم تا مشكل حل شود.


آموزش ضمن خدمت و كسب مهارت جايگزين مدرك دانشگاهی كارمندان مي‌شود

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها