راه‌اندازي كارشناسی ارشد رشته اکوتوريسم در دانشگاه هرمزگان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 اردیبهشت 1390-10 May 2011بازدید 3269


راه‌اندازي كارشناسی ارشد رشته «اکوتوريسم» در دانشگاه و پذيرش دانشجو از مهر ماه


رييس دانشگاه هرمزگان از راه‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد رشته اکوتوريسم (طبيعت گردي) در دانشگاه، براي نخستين بار در کشور خبر داد و گفت: پذيرش دانشجو در اين رشته از مهرماه سال جاري آغاز مي‌شود.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خليج فارس، احمد نوحه گر در نشست خبري با موضوع "بررسي توسعه فعاليت‌هاي آموزشي" دانشگاه، به مزيت‌هاي گسترده طبيعت گردي در هرمزگان اشاره و اظهارکرد: برنامه ريزي براي راه‌اندازي رشته اکوتوريسم بر اساس پتانسيل‌هاي استان هرمزگان تعريف شده است.

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه دانشگاه‌ها ملزم به رعايت سند توسعه آموزش عالي استان هستند، افزود: به دليل گستردگي سواحل خليج فارس و بر اساس نيازهاي استان هرمزگان مجوز راه‌اندازي رشته "برنامه ريزي و سياست گذاري مطالعات منطقه‌اي" نيز گرفته شده است که از مهرماه سال جاري در اين رشته نيز پذيرش دانشجو خواهيم داشت.

رييس دانشگاه هرمزگان اضافه کرد: براي راه‌اندازي اين رشته فقط 2دانشگاه مجوز راه اندازي آن را گرفته‌اند که دانشگاه هرمزگان يکي از اين دو دانشگاه است.

به گفته نوحه گر، در مورد مزيت‌هاي سواحل و دريا در رشته‌هاي "علوم دريايي و اقيانوسي" با گرايش "زيست دريا"، "سنجش از راه دور و سيستم اطلاعات جغرافيايي" ،"مخاطرات محيطي" و همچنين رشته "مهندسي منابع طبيعي" با گرايش "بيابان زدايي" نيز در مقطع کارشناسي ارشد براي مهرماه 90 دانشجو پذيرش خواهد شد.

وي ادامه داد: تعدادي رشته دکترا براي اولين بار در اين دانشگاه داير خواهد شد كه رشته دکتراي شيلات گرايش بوم شناسي و تکثير و پرورش آبزيان و علوم مهندسي آبخيزداري از رشته‌هايي است که از مهرماه امسال دانشجو پذيرش مي شود.

رييس دانشگاه هرمزگان در مورد راه‌اندازي رشته‌هاي کارشناسي در دانشگاه گفت: رشته‌هاي شيمي محض و کاربردي، علوم کامپيوتر، صنايع دستي، مهندسي کشاورزي با گرايش زراعت و آب نيز امسال به مجموع رشته‌هاي کارشناسي افزوده مي‌شود.

نوحه‌گر در ادامه مجموع رشته‌هاي دکترا در اين دانشگاه را شامل 4رشته عنوان و خاطرنشان کرد: درمقطع کارشناسي ارشد هم اکنون 22 رشته موجود است که با افزايش 17 رشته، در مجموع رشته‌هاي کارشناسي ارشد به 39 رشته افزايش مي يابد.

وي همچنين تصريح کرد: با افزايش رشته‌هاي جديد مقطع کارشناسي ارشد، امسال250 دانشجوي کارشناسي ارشد به مجموع دانشجويان اين دانشگاه افزوده خواهد شد.

رييس دانشگاه هرمزگان در مورد پذيرش دانشجو در مقطع دکترا نيز گفت: حداکثر دانشجوياني که در اين مقطع جذب مي شوند شامل 30 نفر خواهند بود.

وي در خصوص ارتقاي هيات علمي دانشگاه نيز خاطرنشان کرد: اين دانشگاه در حدود دو سال اخير توانسته است تعداد استادياران خود را به 3 دانشيار ارتقاء دهد که در مجموع اين تعداد تا پايان سال90 به 7 نفر مي رسد.

نوحه‌گر در پايان يادآورشد: هم اکنون 211 عضو هيات علمي در دانشگاه هرمزگان مشغول به تدريس و فعاليت‌هاي پژوهشي هستند.


راه‌اندازي كارشناسی ارشد رشته اکوتوريسم دانشگاه هرمزگان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها