ارائه 50 منبع جديد علوم انسانی به دانشگاه‌ ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   25 اردیبهشت 1390-15 May 2011بازدید 1179


ارائه 50 منبع جديد علوم انسانی به دانشگاه‌ ها

پرتال دانشگاهی کشور - وزير علوم گفت: بين 30 تا 40 منبع جديد در حوزه علوم‌انساني در مهرماه سال جاري آماده ارائه به دانشگاه‌ها خواهد بود؛ اما سعي داريم اين تعداد را به 46 تا 50 منبع برسانيم.
كامران دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، گفت: در بحث تحول علوم‌انساني، فعاليت وزارت علوم از حدود يك سال پيش آغاز شد و گروه‌هاي مختلفي دور يكديگر جمع شدند تا اين امر به نتيجه برسد.
وي افزود: وزارت علوم از مجموعه‌هايي چون حوزه علميه قم، جامعة المصطفي، اساتيد دانشگاه‌هاي مادر در حوزه علوم‌انساني و پژوهشكده علوم‌انساني كمك گرفت و در حال حاضر اين مجموعه‌ها در گروه‌هاي متفاوت براي تحول در علوم‌انساني فعاليت مي‌كنند.
دانشجو خاطرنشان كرد: در ابتداي كار، تحول در تمامي رشته‌هاي علوم‌انساني وجود نداشت و به همين دليل در حال حاضر اولويت به تحول در رشته‌هاي فلسفه، مديريت، جامعه‌شناسي، روانشناسي و اقتصاد اختصاص داده شد تا بتوانيم منابع جديدي را جايگزين منابع قديمي كنيم.
وزير علوم در ادامه تصريح كرد: جايگزيني منابع جديد علوم‌انساني به‌جاي منابع قديمي به اين معني نيست كه منابع گذشته علوم‌ انساني حذف خواهد شد بلكه قصد داريم نظريه‌هاي اسلامي را نيز در منابع جديد بگنجانيم.
وي با اشاره به اينكه برخي منابع علوم‌انساني به عنوان منابع درسي جايگزين منابع قديمي خواهند شد، خاطرنشان كرد: همچنين مجموعه‌هايي كه بحث تحول در علوم‌انساني را پيگيري مي‌كنند، تأليفات جديدي در حوزه علوم‌انساني را داشته و مورد بررسي قرار داده‌اند.
دانشجو تأكيد كرد: در حال حاضر بين 30 تا 40 منبع جديد در حوزه علوم‌انساني در مهرماه سال جاري آماده ارائه به دانشگاه‌ها خواهد بود اما سعي داريم اين منابع را به 46 تا 50 منبع برسانيم.
وزير علوم با تأكيد بر اينكه فعاليت در عرصه تحول در رشته‌هاي علوم‌انساني مستمر خواهد بود و مقطعي نيست، اظهار داشت: مطمئناً تمامي رشته‌هاي علوم‌انساني را تحت پوشش تحول قرار خواهيم داد.
وي در ادامه گفت: در اين خصوص وزارت علوم هفته آينده تفاهم‌نامه‌اي را با حوزه علميه قم به امضا خواهد رساند و در اين خصوص معاونت‌هاي آموزشي و پژوهشي وزارت علوم و حوزه علميه با يكديگر به توافق رسيدند تا سرفصل‌هاي ساير رشته‌هاي علوم انساني را مورد بررسي قرار دهند.
وزير علوم با اشاره به اينكه اگر مي‌خواهيم به علوم‌انساني واقعي بازگرديم بايد به مرجع اصلي آن يعني حوزه علميه قم و ساير حوزه‌هاي علميه بازگرديم، گفت: اميدوارم ظرف سال آينده فعاليت‌ها در حوزه علوم‌انساني به نتيجه كامل برسد.
وي در پايان خاطرنشان كرد: از زماني كه دانشگاه در ايران شكل گرفت منابع علوم‌انساني غربي بود كه در اين خصوص نگاه علما، مردم، دانشجويان و كساني كه دلشان به ايران اسلامي مي‌سوزد اين است كه تحول در حوزه علوم‌انساني هرچه زودتر به نتيجه برسد.


ارائه 50 منبع جديد علوم انسانی دانشگاه‌ ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها