رتبه نخست جهانی دانشگاه آزاد در توليد مقالات رياضی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 اردیبهشت 1390-16 May 2011بازدید 1572


رتبه نخست جهانی دانشگاه آزاد در توليد مقالات رياضی

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد در توليد مقالات رياضيات كاربردي در جهان رتبه نخست جهاني راكسب كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، كريم زارع ظهر امروز در دومين كنفرانس كاربردهاي نانو تكنولوژي در سالن آمفي تئاتر دانشكده مهندسي دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي در توليد مقالات رياضيات كاربردي در جهان رتبه نخست را كسب كرده و در عرضه و توليد مقالات isl شيمي در كشور نيز رتبه نخست راكسب كرده است.
معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرد: با توجه به سند 1404 بايد نقش اول را در توسعه اقتصادي، سياسي، اجتماعي و ساير ابعاد در خاورميانه داشته باشيم.
زارع با بيان اينكه بيش از 90 درصد كاتاليست‌ها‌ي ما وابسته هستند، گفت: بايد راهكارهاي جدي در اين زمينه انديشيده شود.
وي افزود: كشور ما امروز 12 درصد نفت جهان و 18 درصد گاز جهان را داراست و مي‌تواند به جايگاه رفيعي دست يابد، به ويژه در فناوري نانو كه مي‌تواند نقش موثري در اين زمينه داشته باشد.
استاد دانشگاه شهيد بهشتي تهران با اشاره به اينكه رقابت جهاني در عرصه نانو تكنولوژي به شدت شكل يافته است، تصريح كرد: دنيا انقلابي را در پيش دارد و خود را براي اين انقلاب آماده مي‌كند.
زارع خاطر نشان كرد: امروز بيش از يك هزار ماده و محصول نانو در جهان توليد مي‌شود كه نشان مي‌دهد رقابت جهاني در اين انقلاب آغاز شده است.
معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي، تغيرات بنيادي در صنعت داروسازي، عكاسي، بيو تكنولوژي، داروهاي ضد سرطان و باطري‌هاي با عمر طولاني را از جمله فناوري‌هاي نانو دانست و گفت: دنياي پيش روي ما دنياي در حال نانو شدن است.
اين استاد دانشگاه با بيان اينكه بايد ويزاي علمي شخصيت‌هاي بزرگ علم و ادب به تصويب مجلس رسيده و رفت و آمد آنان به راحتي صورت گيرد تا شخصيت علمي آنها شناسايي شود، خاطر نشان كرد: امسال آمريكا بودجه 12 ميليارد دلاري يعني بيش از سه برابر بودجه دانشگاه آزاد اسلامي را براي پيشرفت در فناوري نانو در نظر گرفته است.
مدير مسئول مجله شيمي نظري ـ شيمي فيزيك اظهار داشت: نقش نانو شيمي در سند چشم‌انداز 1404 براي رسيدن به قله دانايي با رويكرد نقشه جامع علمي است.
زارع با اشاره به نقش دانشمندان ايراني و اسلامي در علم و فناوري افزود: در قرن چهارم بيشترين دانشمندان اسلامي و ايراني شهرت جهاني داشتند.
معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: بسيج نيروهاي علمي براي حركت و گذر از يك تحول علمي واگرايي اين حقيقت است كه دانش، ثروت و دستاوردهاي فرا ملي و جهاني است و همه انسان‌ها و ملت‌ها بايد از توان فوق‌العاده علم وفناوري در تمام عرصه‌هاي زندگي از تجارت گرفته تا درمان از راه دور بهره‌مند شوند.
زارع پيامبر اسلام (ص) را نخستين دانشمند جهان اسلان دانست و گفت: حضرت مسيح و نيوتن نيز از دانشمنداني بودند كه مادران آنها نقش عمده‌اي براي موفقيت آنها ايفا كرده‌اند.
معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: يكپارچه سازي فيزيك و شيمي و علوم، بحث نانو است و نانو يك موضوع بين رشته‌اي است كه دانشگاه‌هاي بزرگ مثل واشنگتن، هاروارد و سوربن پيشرفت‌هاي چشمگيري براي تحقق اين علم داشته‌اند.
زارع با تاكيد بر اينكه بايد با مديريت زمان كارها را در اين جهان پيش برد، خاطر نشان كرد: در راستاي تحقق اهداف در جمهوري اسلامي ايران و تحقق شعار نه شرقي نه غربي و دستيابي به تكنولوژيه‌اي جديد، مديريت زمان ضروري است.


رتبه نخست جهانی دانشگاه آزاد توليد مقالات رياضی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها