نظر دانشجو درباره دانشگاه منتسب به مشایی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   28 اردیبهشت 1390-18 May 2011بازدید 1596


نظر دانشجو درباره دانشگاه منتسب به مشایی


وزیر علوم درباره دانشگاه بین المللی ایرانیان منتسب به مشایی و حواشی آن گفت: از نظر وزارت علوم هیچ فرقی نمی کند که چه افرادی درخواست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی می کنند. درخواست مجوز یک مسیر قانونی دارد و هر فرد دولتی و غیر دولتی می تواند درخواست مجوز دهد.
به گزارش خبرنگار مهر، کامران دانشجو امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل وزارت علوم افزود: از نظر وزارت علوم هیچ فرقی نمی کند که چه افرادی درخواست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی می کنند. این موضوع یک مسیر قانونی دارد و هر فردی چه دولتی و چه غیر دولتی می تواند درخواست دهد و در صورت احراز شرایط لازم مجوز بگیرد. مگر آنها که تاکنون خواسته اند، دولتی نیستند؟

وی در ابتدا با اظهار بی اطلاعی از موضوع دانشگاه بین المللی ایرانیان گفت: مسیر غیرانتفاعی کاملاً مشخص است برای ما هیچ فرقی نمی کند. هر فرد یا موسسه ای برای موسسات و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی که به زودی اساسنامه آن نیز تغییر خواهد کرد درخواستی ارائه کند در مجموعه وزارت علوم بررسی می شود.

وزیر علوم یادآور شد: اگر موسسه ای بخواهد در تهران راه اندازی شود باید شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز صادر کند اگر برای خارج از تهران باشد در اختیار وزارت علوم است. در صورتی که شاخصها را داشته باشند می توانیم به آنها مجوز دهیم. به آنهایی هم که مجوز داده شده نظارت می کنیم و اگر شاخصهایی که داشته اند را ارتقاء ندهند مجوزشان را باطل می کنیم.

وی در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر اینکه گفته می شود مجوزی که داده شده در تمام رشته ها، در تمام مقاطع بوده و مجوز به امضای دکتر نادری منش است گفت: خیر. شما می خواهید خبر سازی کنید اما آنچه خبررسانی است را من توضیح می دهم. من مسئول نیستم که در رسانه ها چه چیزی گفته می شود.

دانشجو تاکید کرد: از نظر وزارت علوم هیچ فرقی نمی کند که چه افرادی درخواست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی می کنند. یک مسیر قانونی دارد. هر فردی چه دولتی و چه غیر دولتی هیچ فرقی ندارد. مگر آنها که تاکنون خواسته اند، دولتی نیستند.

وی اضافه کرد: اکنون 300 مرکز آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی وجود دارد و فکر می کنم حداقل هر کدام از آنها در میان 7 تا 10 هیئت موسس، 60 تا 70 درصد دولتی ها هستند. دولتی به این معنا که در دانشگاهها تدریس می کنند. مگر فردی که دولتی شد نمی تواند درخواست کار غیرانتفاعی دهد.

وزیر علوم با تاکید بر لزوم رعایت شاخصها برای دریافت مجوز گفت: این موضوع شاخصهایی دارد، برای ما فرقی نمی کند که چه کسی درخواست مجوز داده باشد. اگر شاخصها را داشته باشد به آن مجوز داده می شود و اگر شاخص ها را نداشته باشد به آن مجوز داده نمی شود. اگر برای تهران بخواهد چون مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است باید از این شورا مجوز دریافت کند اگر برای غیر از تهران بخواهد ما در وزارت علوم بررسی می کنیم.

وی یادآور شد: موافقت اصولی با مجوز فرق می کند و برای دانشگاههای دولتی هم که موافقت اصولی صادر می شود با نیاز سنجی مربوط است.


نظر دانشجو دانشگاه منتسب مشایی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها