تغيير آيين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها پس از 18 سال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   08 خرداد 1390-29 May 2011بازدید 1188خبرگزاري فارس: وزير علوم با اشاره به ابلاغ آيين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها گفت: اين آيين‌نامه 18 سال پيش توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي تدوين شده بود و از گوشه و كنار به مرور زمان و بر اساس موقعيت فعلي مقرراتي به آئين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها اضافه شده بود.
كامران دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با بيان اينكه آئين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها حدود 18 سال مي‌شود كه تغيير نكرده است، افزود: طي 18 سال گذشته از گوشه و كنار به مرور زمان و بر اساس موقعيت فعلي مقرراتي به آئين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها اضافه شده بود.
وي با بيان اينكه آئين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سال 73 تصويب شده بود، گفت: وزارت علوم آيين‌نامه‌هاي اضافه شده به اين آئين‌نامه را جمع‌آوري كرده و با توجه به اينكه پس از 18 سال نيازمند به‌روز شدن بود، تغييراتي در آن اعمال كرد.
وزير علوم با بيان اينكه در آيين‌نامه جديد مديريت جامع دانشگاه‌ها تغييرات خيلي زياد نيست، گفت: در آيين‌نامه جديد مديريت جامع دانشگاه‌ها وظايف به طور كامل شفاف شده است، در اين آيين‌نامه مشخص شده كه رئيس دانشگاه درباره تمام مسائل دانشگاه مسئول است و وظايف مدير گروه‌ها، دانشكده‌ها، معاونان دانشگاه‌ها مسؤوليشان به ريز مشخص شده است.
وي با بيان اينكه در آئين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها بحث انتصاب‌ها نيز مشخص شده است، گفت: در دنيا به ندرت جايي است كه رئيس دانشگاه به صورت انتخابي و با رأي‌گيري انتخاب شود.
دانشجو با اشاره به نحوه انتخاب رئيس دانشگاه بر اساس آئين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها گفت: من اگر نتوانم رئيس دانشگاه را انتخاب كنم، چگونه مي‌توانم سياست‌ها را در دانشگاه اعمال كنم؛ هرچند كه سياست‌هاي دانشگاه جمع مي‌شوند و تبديل به سياست‌هاي وزارت علوم مي‌شوند.


تغيير آيين‌نامه مديريت جامع دانشگاه‌ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها