رفع مشکل قراردادهای پژوهشی نفتی/ مشارکت با دانشگاهها و پژوهشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   09 خرداد 1390-30 May 2011بازدید 1788


معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت گفت: به منظور مشارکت مراکز رشد و دانشگاه ها در مناقصات وزارت نفت اصلاحیه ای برای رفع مشکل عقد قراردها تدوین و به رئیس جمهور ارائه شده است که در صورت تصویب مشکل عقد قرار دادهای جدید پژوهشی مرتفع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدرضا مقدم در حاشیه نشست با مسئولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پاسخ به خبرنگار مهر با اشاره به ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو اظهار داشت: آنچه که در نظامنامه پژوهش و فناوری وزارت نفت مد نظر گرفته شده است مشابه آن چیزی است که در سایر کشورها پیش بینی شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت، افزایش تولید ناخالص داخلی را از اهداف این نظامنامه ذکر کرد و یاداور شد: مواردی که در این نظامنامه مد نظر گرفته شده است در جهت افزایش توان تولید داخلی است و در این راستا رئیس جمهور هم در جلسه شورای معاونین اعلام کردند هر سیستمی که منجر به اصلاح سیستم های گذشته شود مانند سامانه خرید، کدینگ ملی و نظامنامه پژوهش و فناوری وزارت نفت باید تقویت شود.
وی با اشاره به ایراد آیین نامه اجرایی قانون انتخاب مشاوران اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در آیین نامه اجرایی این قانون پژوهشگاه ها و دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین موسسات علمی مانند مراکز رشد و پارکها از این آیین نامه مستثنی بودند.
مقدم ادامه داد: این امر هر چند که در آیین نامه مناقصات در بخش پژوهش و فناوری اصلاح شده بود در آیین نامه اجرایی انتخاب مشاوران لحاظ نشده بود از این رو شبهه هایی را در این زمینه ایجاد کرد. 
معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت از اصلاح این آیین نامه خبر داد و اضافه کرد: در این راستا آیین نامه جدیدی تدوین و به رئیس جمهور ارائه شد که در صورت تصویب مشکل عقد قرارداد با دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز رشد نیز حل خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ پروژه تحقیقاتی در وزارت نفت متوقف نشده است، خاطر نشان کرد: تاکنون کلیه پروژه هایی که در گذشته تعریف شده بود در حال اجرا است و پروژه های جدید نیز در دستور کار قرار دارد.


رفع مشکل قراردادهای پژوهشی نفتی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها