پذيرش دانشجو در سه رشته جديد از مهرماه سالجاري در دانشکده کشاوزي دانشگاه ياسوج

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 خرداد 1390-31 May 2011بازدید 1495رييس دانشکده کشاورزي دانشگاه ياسوج گفت:اين دانشکده از مهرماه سالجاري در سه رشته جديد دانشجو پذيرش مي کند که رشته جنگل داري در مقطع کارشناسي و رشته اصلاح دام و نماتد شناسي (ريز کرم شناسي) درمقطع کارشناسي ارشد است که رشته نماتد شناسي تنها در دانشکده کشاورزي در دانشگاه ياسوج براي اولين بار در سطح کشور دانشجو پذيرش مي کند.

اشکبوس دهداري در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه افزود:در اين دانشکده تعداد 800 دانشجو در رشته هاي زراعت،اصلاح نباتات،علوم دامي و گياه پزشکي در مقطع کارشناسي و تعداد 130نفر در مقطع کارشناسي ارشد در رشته هاي زراعت،حشره شناسي گياهي،علوم خاک شناسي، توسعه روستايي مشغول به تحصيل هستند.

وي اظهار کرد:هر دانشگاه براي پيشبرد اهداف آموزشي نياز به پيش زمينه هاي مناسبي دارد و دانشگاه دولتي با توجه به فيلتر هاي زيادي که دارند براي مجوز رشته هاي جديد بايد هيأت علمي توانا و امکانات آزمايشي مناسب فراهم باشد و اين دانشکده نيز براي بالابردن کيفيت آموزشي خود بايد هيأت علمي توانا را جذب کند،کلاس ها را به وسايل کمک آموزشي مجهز کند و فضاي آزمايشگاهي که با مشکل تجهيزات مواجه است،رفع کند.

رييس دانشکده کشاوزي دانشگاه ياسوج تصريح کرد:با توجه به پتانسيل هاي استان سعي داريم رشته هاي منابع طبيعي را گسترش دهيم و رشته هاي مرتع داري و منابع طبيعي را ايجاد کنيم و در راستاي طرح قانون بهره برداري در کشاورزي که دانشکده ها موظف شده اند که تعداد واحدهاي کارورزي خود را افزايش دهند،گام برداريم.

دهداري ترکيب جنسي دانشجويان و نوع رشته هاي مطرح شده که مربوط به اولويت ها ي استاني بخصوص در جهت جذب و اشتغال فارغ التحصيلان است را از برنامه هاي قانون بهربرداري کشاورزي عنوان کرد.

وي وجود بيکاران در رشته کشاورزي را ناشي از تعداد دانشگاهها، پذيرش زياد دانشجو در اين رشته و خروجي دانشگاهها دانست و خاطرنشان کرد:با وجود قانون بهره برداري در کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي بايد رشته هاي مورد نياز استان را در دانشگاه اعلام کند تا زمينه جذب دانشجويان فارغ التحصيل در رشته هاي کشاورزي فراهم شود.

وي بيان کرد:تعداد هيأ‌ت علمي اين دانشکده 40 نفر دکتري حرفه اي و سه نفر مربي هستند که در رشته هاي خاص اعلام نياز شده و دنبال جذب بيشتر هيأت علمي هستيم و ما آمادگي رفع مشکل کل استان در زمينه ها و رشته هاي مختلف راداريم.

رييس دانشکده کشاوزي دانشگاه ياسوج استيجاري بودن زمين هاي در دست تحقيق ،کمبود عتبارات مالي،مشخص نبودن حدود زمين هاي آموزشي و تحقيقاتي که به اين دانشکده واگذار شده است را از عمده مشکلات اين دانشکده عنوان کرد.

دهداري در پايان از ارگانهاي دولتي و نهادهاي مردمي خواست که اين دانشگاه را به عنوان دانشگاه مادر حمايت کنند.


دانشکده کشاورزي دانشگاه ياسوج

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها