80 درصد فارغ‌التحصيلان دانشگاهِی بيكارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   31 خرداد 1390-21 June 2011بازدید 1443


80 درصد فارغ‌التحصيلان دانشگاهِی بيكارند

پرتال دانشگاهی کشور : معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: حدود 80 درصد فارغ‌التحصيلان دانشگاهي در رشته‌هاي مختلف بيكارند و اين عامل سبب شد مهارت‌آموزي در دستور كار آموزش و پرورش قرار گيرد.

مصطفي عابدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از ساري با بيان اينكه سال تحصيلي آينده تمركز آموزش و پرورش در كيفيت‌بخشي بر هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و كار و دانش استان است، بيان داشت: 32 رشته فني و حرفه اي و كشاورزي و حدود 100 رشته كاردانش براي تحصيل دانش‌آموزان مقطع متوسطه استان فعال است.
وي افزود: موضوع هدايت تحصيلي و انتظاراتي كه درباره مجلس شوراي اسلامي از ما دارد سوق‌دادن دانش‌آموزان به سمت مهارت‌آموزي است كه در اين بخش تحصيل دانش‌آموزان به رشته‌هاي فني و حرفه‌اي و كارودانش تاثير زيادي در اشتغالزايي اين اقشار دارد.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به اينكه اگر زمينه اشتغال مولد و پايدار دانش‌آموزان در دوران تحصيلي فراهم شود آمار بيكاري كاهش مي‌يابد، تصريح كرد: براي پايين آوردن سن ازدواج دولت و مجلس توجه ويژه‌اي به انتخاب رشته تحصيلي دانش‌آموزان دارد كه در اين بخش رشته‌هاي مهارت‌آموزي متنوعي براي دانش‌آموزان مقاطع متوسطه در نظر گرفته شده است.
معاون آموزش متوسطه اداره‌كل آموزش و پرورش استان مازندران اظهار داشت: حدود 80 درصد فارغ‌التحصيلان دانشگاهي در رشته‌هاي مختلف بيكار هستند و اين عامل سبب شد مهارت‌آموزي و توجه آموزش توام با توليد در دستور كار وزارت آموزش و پرورش قرار گيرد.
وي افزود: دانش‌آموزان در دوران تحصيل در مقابل هر توليدي كه در رشته‌هاي مختلف فني و حرفه‌اي، كار و دانش و كشاورزي داشته باشند هزينه مالي دريافت مي‌كنند تا اعتباربخشي ويژه‌اي به هنرستان‌ها داده شود.
عابدي يادآور شد: آموزش و پرورش توجه ويژه‌اي به تجهيز امكانات هنرستان‌ها دارد كه در اين باره دوره آموزشي مهارتي را براي طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان مقطع راهنمايي و متوسطه را به صورت آزاد در هنرستان‌ها در نظر گرفته است.
وي از برگزاري همايش جشنواره شناسايي كارآفرينان در رشته‌هاي مهارتي دانش‌آموزان در مازندران خبر داد و اظهار داشت: جشنواره شناسايي، معرفي و تجليل از فارغ التحصيلان و كارآفريناني كه در شاخه‌هاي مهارتي تحصيلي اقدام به فعاليت مضاعف در توليد و اشتغالزايي داشته‌اند برگزار مي‌شود.
معاون آموزش متوسطه اداره‌كل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان كرد: توجه به اهداف تحول بنيادين آموزش و پرورش و آموزش توام با تربيت براي دانش‌آموزان در ساعت‌هاي درسي بايد مورد توجه معلمان و مسئولان مدارس قرار گيرد.
وي بر نقش آموزش و پرورش در مهندسي اجتماعي تاكيد كرد و بيان داشت: فعاليت‌هاي طراحي شده از سوي مديران بايد با هدف جامعه‌پذيري دانش‌آموزان كه در اجتماع داراي مهارت باشد، توجه شود.


80 درصد فارغ‌التحصيلان دانشگاهِی بيكارند

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها